Ana SayfaİpucuAnonimlik Nedir?

Anonimlik Nedir?

-

Günümüzde en çok adından bahsedilen kelimelerden bir tanesi olan Anonimlik Nedir? sorusuna bu yardımcı ve ipucu haber konumuzda açıklık getireceğiz, eğer haberimizi baştan aşağı okursanız Anonimlik Nedir? sorusuna en net cevabı alabileceksiniz.

Günümüzde internet üzerinde her kullanıcının kendine ait bir İP Adresi vardır, bu ip adresi girdiğiniz web sitelerinde kaydolur ve herhangi bir yasal olmayan  işlem yaptığınızda sizin kimliğinizden oturduğunuz eve kadar bulunur.

Peki diyelim ki siz yasal işlemler yapıyorsunuz ancak kimliğinizin gözükmemesini istiyorsunuz, maalesef bilgisayar sistemlerini iyi bilmeden bu mümkün değil, her ne kadar internet üzerinden indirilen VPN servisleri gibi ip gizleme servisleri sadece size ve sunucuya sahte yüksek elite koruması yansıtır, ancak istenildiği takdirde sizin ip adresiniz hemen bulunabilir.

Peki Anonimlik Nedir?

Anonimlik, kimliği belli olmayan, gizli kişi, bilinmeyen, adına ait herhangi bir bilgi bulunmayan kişilere denir, örneğin dünyaca ünlü hacker grupları internet üzerinde gerçek bir Anonim olarak gezebiliyor ve kendini rahatlıkla gizleyebiliyor, aslında bakıldığında Anonim olarak gezmenin birden fazla iyi yani var ve sizlerin gizliliği için önemli, ancak yasa dışı olan siteler tarafından indireceğiniz programlar sizin bilgisayar bilginizi ele geçirebilir, gelecek ipucu yazılarımızda Anonimlik üzerine görüşmek üzere.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here