Ana SayfaAkıllı TelefonApple Acil SOS özelliği bilinen ilk kullanımda Alaska'da mahsur kalan bir adamı...

Apple Acil SOS özelliği bilinen ilk kullanımda Alaska’da mahsur kalan bir adamı kurtardı

Uydu üzerinden Acil SOS'un ilk bildirilen kullanımı gibi görünen olayda, Alaska'da bir kar motosikleti son derece izole bir alanda mahsur kaldığında başarıyla kurtarıldı.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Apple kısa süre önce ABD ve Kanada’da iPhone 14 serisinde bulunan uydu aracılığıyla Acil SOS özelliğini etkinleştirdi ve şimdiden Alaska’daki Nimiuk Point’te mahsur kalan bir adamın kurtarılmasına yardımcı oldu. Alaska Kamu Güvenliği Departmanı, mahsur kalan bir kar motosikletinin, kişi iPhone’unda Acil SOS işlevini etkinleştirdikten sonra 1 Aralık yerel saatle 02:00’de Alaska Eyalet Polisleri tarafından kurtarıldığını açıklayan bir rapor yayınladı.

Rapor, Apple Acil Durum Müdahale Merkezi’nin mahsur kalan adamın tam GPS koordinatlarını Kuzeybatı Arktik İlçesi Arama ve Kurtarma departmanına ulaştığını açıklıyor. Daha sonra dört gönüllüden oluşan bir ekip gönderildi ve onu takip etti.

Apple’ın Acil SOS özelliği şu anda ABD ve Kanada’da Apple kullanıcıları için yayında ve bu ayın sonunda Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ı kapsaması bekleniyor.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz