Ana SayfaAndroid HaberleriApple, Android mağazasında ilk uygulamasını yayınladı

Apple, Android mağazasında ilk uygulamasını yayınladı

-

Geçtiğimiz aylarda Apple music uygulamasını başlatan firmadan, Android uyumlu Apple music uygulaması beklerken ilk adımı atarak ilk android uygulaması olan “Move to iOS” u yayınladı.

Apple, ilk Android uygulamasını yayınladı!

Google Play Store’de yayınlanan “Move to iOS” ismi ile yayınlanan uygulama Apple tarafından çıkartılan ilk resmi uygulama olarak tarihe geçti, adından da anlaşılacağı üzere Android kullanıcılarını, iOS platformuna taşınmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmış bir uygulamadır.

Move to iOS uygulaması, kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Eski Android kullanıcılarının, yeni iPhone cihazlarına geçmeden önce Android cihazlarında yer alan verilerini, dosyalarını, fotoğraflarını eksiksiz olarak İOS işletim sistemi kullanan bir cihaza aktarmaya yarıyor.

Cihazınızda sahip olduğunuz; rehber, takvim, e-mail geçmişi ve hesapları, mesaj geçmişi ve fotoğraf albümünü gibi sizin için önemli olan verileri iOS tarafına kolayca taşıyabiliyorsunuz.

“Move to iOS “ nasıl çalışıyor?

Move to iOS

Bulut sistemini kullanan “Move to iOS” uygulaması, kişisel bilgilerini bir kaç tıklamayla buluta taşıyor ve tarafınıza PIN kodu veriliyor. Yeni bir iPhone cihazına geçen, Android kullanıcısı da, iPhone aktifleştirme sırasında size verilen PIN kodunu girerek, eski Android cihazında bulunan tüm verileri ve ayarları yeni iphone cihazına taşımasını sağlıyor.

Bu uygulamanın Google ekibi tarafından nasıl karşılanacağı ise büyük merak konusu, rakip bir firmanın kullanıcılarını çekmek için oluşturduğu uygulama büyük bir tepki alabilir. Ancak Google’un adwords reklamcılığında Yandex gibi rakibi bir firmanında reklamlarını yayınlayarak karşı firmaları dikkate almadığını göstermişti…

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here