Ana SayfaAndroid HaberleriApple, iOS'u gelecek yıl üçüncü taraf uygulama mağazalarına açacak

Apple, iOS’u gelecek yıl üçüncü taraf uygulama mağazalarına açacak

Apple. 2024'te başlayacak katı Avrupa Birliği gereksinimlerine uymayı amaçlayan kapsamlı bir revizyonun parçası olarak iPhone'larında ve iPad'lerinde alternatif uygulama mağazalarına izin vermeye hazırlanıyor.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Apple, Dijital Pazarlar ve Hizmetler Yasası’nda belirlenen AB gereksinimlerini karşılamak için iOS ve diğer ürün ve hizmetlerde büyük değişiklikler planlıyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Cupertino, platformunu “temel unsurları açacak” şekilde yeniden tasarlayacak, yani iPhone ve iPad kullanıcıları üçüncü taraf uygulama mağazaları ve web siteleri aracılığıyla uygulamaları indirebilecek.

Değişikliklerin yalnızca Avrupa Birliği üyesi olan 27 ülkede gerçekleşmesi ve hizmetlerin diğer bölgelere nihai olarak genişletilmesi için zemin hazırlaması öngörülüyor.

Şirketlerin Dijital Piyasalar Yasası’na tam olarak uyması için 2024’e kadar zamanı olduğundan, güncelleme planları muhtemelen 2023’te iOS 17 ile gelecek. Uygulama aynı zamanda NFC çipine, kameraya, Ağımı Bul’a ve AirTag’e daha geniş erişim sağlamayı ve iPhone’lara ve iPad’lere yeni web tarama motorları getirmeyi de içeriyor.

Gurman, Apple’ın uygulamalarını App Store üzerinden dağıtmasalar bile geliştiricilerden ücret almayı planladığını açıkladı.

Dijital Pazarlar ve Dijital Hizmetler Yasası, adil rekabeti ve daha iyi gizlilik korumasını teşvik etmeyi ve bazı istilacı hedefli reklamları kaldırmayı amaçlayan yasa tasarılarıdır. Apple’ın eylemleri, öncelikle, daha küçük rakip hizmetlerle daha iyi birlikte çalışabilirlik sunması beklenen ilk eylem kapsamındadır.

Cupertino’nun 1 Ocak 2024’te yürürlüğe giren yasaya uymamaya karar verdiğini varsayalım. Bu durumda düzenleyiciler, tekrarlanan suçlar için %20 olmak üzere dünya çapındaki toplam cironun %10’u kadar para cezası verebilir.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz