Apple iPhone 13 Serisi Daha Büyük Kablosuz Şarj Sunacak!

Yeni bir rapor, Apple’ın iPhone 13 serisindeki kablosuz şarj bobinini önceki nesilden biraz daha büyük yapıyor olabileceğini ortaya çıkardı. Değişikliğin, ters kablosuz şarj için de destek getirmesi mümkün olabilir.

Yeni bir rapora göre Cupertino merkezli dev, bu yılki iPhone serisinin arkasına daha büyük bir fiziksel kablosuz şarj bobini yerleştirmeyi planlıyor. Bu da, kablosuz şarjın yüzey alanının artması anlamına geliyor. Daha önce Weinbach, iPhone 13’ün daha güçlü MagSafe mıknatıslarına sahip olacağını da bildirmişti. Şimdi, bunun daha büyük bobin boyutunun nedeni olabileceğine inanıyor.

Ayrıca Weinbach, bunun yeni nesil iPhone’larda ters kablosuz şarj desteğinin gelmesi anlamına gelebileceğini de sözlerine ekledi. Bu teknoloji, kullanıcıların iPhone’larından kablosuz şarjı destekleyen cihazları şarj etmelerini sağlıyor. Örneğin, işitme cihazları akıllı telefonun arkasına yerleştirerek AirPod’larını bir iPhone 13 modeli aracılığıyla şarj edebiliyor.

Şu an itibariyle, şirketin bu özelliği yakın zamanda ürünlerine getirmeyi gerçekten hedefleyip hedeflemediğinden emin değiliz. Bununla birlikte, ters kablosuz şarj teknolojisine sahip 2022 iPad Pro hakkında söylentiler ortaya çıktı. Bu teknoloji bir akıllı telefonda uygun olmayabileceğinden, iPad gibi daha büyük bir cihazda daha uygun görünüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0