Ana SayfaAkıllı TelefonApple iPhone 14 Pro sevkiyat hedefini 20 milyon adet düşürdü

Apple iPhone 14 Pro sevkiyat hedefini 20 milyon adet düşürdü

-

Spotify, 205 Milyon Premium Aboneye Ulaştı!

Spotify, 2022'nin son çeyreği için mali raporunu yayınladı. Spotify, 2023 yılının başıyla beraber toplamda 250...

Apple‘ın en yeni nesil iPhone’ları, özellikle de iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘i üretmede yaşadığı zorluklarla ilgili hikayeler tam olarak yeni değil. Bu yıl üretim tahminlerini milyonlarca birim azaltmasına rağmen Apple, iPhone 14 Pro sevkiyat hedefini yaklaşık 20 milyon adet altında tamamlayacak gibi görünüyor.

Apple daha önce iPhone 14 Pro serisinin üretimini 85-90 milyon adete düşürmüştü. Şimdi ise, yalnızca 70-75 milyon adet sevk edebileceklerini öne süren raporlar ortaya çıktı.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo‘nun yeni bir raporu, 2022’nin son çeyreği için iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max sevkiyatlarının beklenenden 15-20 milyon adet daha düşük olacağını söyleyerek Çin’deki kıtlıkların ve grevlerin etkisi hakkında ek ayrıntılar sunuyor.

Kuo, Apple’ın iPhone 14 serisindeki her bir cihaz için üretim hedeflerini revize ettikten sonra, Apple’ın yalnızca yaklaşık 70-75 milyon adet sevk edebileceğini tahmin ediyor. Daha önce rakamlar 85-90 milyon adede revize edilmişti.

Zhengzhou iPhone fabrikasının ortalama kapasite kullanım oranı Kasım ayında yalnızca %20 civarındaydı ve Aralık ayında %30-40’a çıkması bekleniyor.

Pegatron ve Luxshare ICT, Foxconn’dan sırasıyla iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max siparişlerinin yaklaşık %10’unu aldı. Ancak toplu sevkiyatlar en erken Aralık ayı sonuna kadar olmayacak.

iPhone 14 Pro serisinin üretim toparlanma ilerlemesine göre, Aralık ayındaki sevkiyatlar hala beklenenden önemli ölçüde düşüktü.

Özellikle Kuo, alıcıların alımlarını arzın iyileştiği zamana ertelemeyeceğine inanıyor, Kuo bunu “ekonomik durgunluğa” atfediyor. Bu da iPhone 14 serisine olan talebi uzaklaştırabilir. Kuo ayrıca, Apple’ın yılın son çeyreğindeki iPhone gelirinin %20-30 veya daha fazla oranda pazar konsensüsünden önemli ölçüde daha düşük olabileceğini tahmin ediyor.

Apple’ın ayrıca bileşen tedarikçilerinin çoğuna siparişleri kısmaları konusunda bilgi vermediği ve onları “birkaç hafta boyunca normalden daha yüksek bileşen envanteri” bıraktığı bildirildi. Apple’ın son çeyrek mali raporları paylaştığında tüm bunların gerçekliğini daha iyi anlamış olacağız.

-- Reklam --

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece 6 gün sonra otoyola...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakFirstpost

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz