Apple, Sattığı Her 10 iPhone’dan 7’sinde Samsung OLED Kullanıyor

Samsung, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biridir. Çoğumuz Samsung’u akıllı telefonlarla tanısak da şirket aslında pek çok farklı departmandan oluşuyor. Bu departmanlardan biri de panel teknolojilerini geliştirmekten ve üretmekten sorumlu olan Samsung Display’dir.

Güney Koreli teknoloji şirketi, hem kendisi hem de Apple dahil birçok rakibi için bu marka altında ekranlar üretiyor. Görünüşe göre şirket işinde o kadar başarılı ki satılan her 10 iPhone’dan 7’sinin ekranını üretmiş.

Apple, iPhone’larda kullandığı OLED ekranlar için çeşitli tedarikçilerle çalışıyor. Bunlardan en önemlileri BOE, LG Display ve Samsung Display’dir. Son raporlara göre Samsung, bu yıl Apple iPhone 14 OLED arzına hakim durumda. Apple’ın iPhone 14 için 120 milyondan fazla OLED panel kullanması bekleniyor. Bu panellerin neredeyse %70’i en büyük rakibi tarafından üretilecek.

Şirket, bu toplam 120 milyondan 80 milyon adetin tamaını göndermeyi bekliyor. En yakın rakibi olan LG Display’in 20 milyon ortası adet satması beklenirken, BOE’nin 6 milyon adede kadar sevk etmesi bekleniyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0