Ana SayfaİpucuArabalar Serisi Hakkında İlginç Bilgiler!

Arabalar Serisi Hakkında İlginç Bilgiler!

Arabalar animasyon serisi de unutulmaz animasyon filmleri arasındaki yerini aldı. Bugünkü yazımızda sizlere Arabalar serisi hakkında ilginç bilgileri sizlerle paylaşacağız.

-

BluTV Yabancı Medya Devi Warner Bros Discovery Tarafından Satın Alındı

Ünlü gazetecilerden Ertuğrul Özkök, BluTV'nin Warner Bros Discovery tarafından satın alındığını, bugün kaleme aldığı köşe...

Animasyonlar 7’den 77’ye kadar her kesime hitap ediyor. Her yıl onlarca animasyon vizyona girerken, bazıları efsaneler arasında kendisine yer ediniyor. Arabalar animasyon serisi de unutulmaz animasyon filmleri arasındaki yerini aldı. Bugünkü yazımızda sizlere Arabalar serisi hakkında ilginç bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Arabalar serisinde konuşan arabalar bizleri karşılıyor. Karakterlerin başından geçen olağanüstü olaylar, efsanevi yarışlar ve harika arabalar seri boyunca karşımıza çıkıyor. Özellikle aksiyonu iliklerimize kadar hissettiğimiz bu yapımlarda, hem eğlendik hem de kaliteli zaman geçirdik.

Pixar tarafından hayatımıza giren ve yayına girdiğini ilk günden bu güne kadar büyük bir hayran kitlesine ulaşan Arabalar, hem orijinal haliyle hem de Türkçe seslendirmesiyle zirveye ulaştı. Gelin şimdi beraber Arabalar hakkında ilginç bilgilere göz atalım.

Danimarka’da Üretilen Bir Araç, Arabalar Filmine İlham Oldu!

Jorgen Klubien, üç tekerlekli tek kişilik bu elektrikli arabanın dönemi için devrim olduğunu düşünüyordu ancak halkın fikri böyle değildi. Otoyolda çok yavaş olan bu arabanın en büyük kusuru ise çirkin olmasıydı. Klubien, bu arabanın otomobil dünyasındaki çirkin ördek yavrusu olduğunu düşündü. Masalsı bir düşünce üzerinden bu arabanın küçük bir kasabada duyguları olan bir karakter olabileceği hikayesini kurguladı ve sonuçta karşımıza Arabalar filminin ilk taslağı çıkmış oldu.

Arabalar Filminin Yönetmeni, Arabalar Yayına Girmeden Hayatını Kaybetti!

arabalar hakkında ilginç bilgiler

Joe Ranft, hem filmin senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendi. Joe Ranf, 2005 yılında filmin gösterime girmeden önce geçirdiği bir trafik kazası sonucunda gözlerini hayata yumdu. Arabalar filmi de onun anısına hayata girdi.

Arabalar İçerisinde Yer Alan “Matter”, Gerçek Bir Yarış Tutkunundan Esinlenildi!

Arabalar senaryosu yazılmadan önce dünyanın dört bir yanından arabalar hakkında bir bilgi toplanıyor ve bu animasyon evreninin nasıl oluşacağı hakkında bilgi edinilmeye çalışıyor. Bilgi toplama esnasında bir adamla tanışılır. Bu adam bir tamirci dükkanında çalışan Douglas “Mater” Keever’dir. Bu adam arabalara o kadar tutkuludur ki, onun araba yarışlarına olan tutkusu Arabalar filminde yer alan Metter’a hayat vermiştir.

Filmde Yer Alan Arabaları, Ünlü Otomobil Markalarının Ünlü İsimleri Seslendirdi!

arabalar hakkında ilginç bilgiler

Eski yarışçı olan spiker Darrell Waltrip, Darrell Cartrip karakterini seslendirirken Car Talk programının sunucuları Şimşek McQueen’in sponsorları Rusty ve Dusty Rust-eze’yi seslendiriyorlar. Michael Schumacher, Mario Andretti ve Dale Earnhardt gibi usta yarışçılar ise filmde kendi versiyonlarını seslendiriyorlar. Bu açıdan Arabalar, otomobil dünyasının da en önemli yapımlarından biri haline gelmiştir.

Gelmiş Geçmiş En İyi Animasyon Filmleri 2021

Baldur’s Gate 3 2023 Yılının En İyi Oyunu Seçildi

The Game Awards 2023, nam-ı diğer Oyun Oscarları 2023 gerçekleştirildi. Orijinal takvimi ile 7 Aralık’ta, Türkiye takvimine göre se...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.