Ana SayfaİpucuArtı İşareti Nasıl Yapılır?

Artı İşareti Nasıl Yapılır?

-

Mac’teki Fotoğraflar’da yinelenen fotoğrafları silme

macOS'in önceki sürümlerinde, Fotoğraf Kitaplığınızdaki yinelenen fotoğrafları otomatik olarak izlemek için Mac'inize güvenmek bir seçenek...

Artı işareti nasıl yapılır?  Sorusuna yanıt bulmak adına yapılan birçok araştırma sonucu olduğunu görebilirsiniz. Ancak bu günlük yaşam içinde sıklıkla kullanmış olduğumuz işareti yapabilmek için kullanılan klavyenizin boyutuna dikkat etmelisiniz. Genel anlamda klavyeler standart boyutlu olarak ya bilgisayara dâhili ya da harici olarak bağlanabilir. Ancak bazı klavye modellerinin genel anlamda harici kullanmak amacı ile üretildiklerini görebilirsiniz. Bu durumda klavyeniz bozulduğunda ya da yeni bir farklı klavye modeli kullanmak istediğiniz zaman doğrudan bu farklı boyutlarda olan modellerine bakabilirsiniz. Günlük yaşantı içerisinde üretilmiş olan birçok modeli vardır. Bu modeller kendi yapılarına göre bazı simgelerin kullanılabilmesi için ek tuşları içinde barındırabilir. 

Artı İşareti Nasıl Yapılır?  Detaylı Anlatımı 

Artı işareti nasıl yapılır? Adımları için bu makalenin geri kalan kısımlarında yazılan açıklamaları takip edebilirsiniz. Artı işareti, tüm bilim dallarında sıklıkla kullanılan bir simgedir. Bu simgenin tarihine indiğiniz zaman çok eski zaman dilimlerinden beri kullandıklarını görebilirsiniz. Bu noktada herhangi bir konuda metin yazarken ya da konunun tümünün dışında matematiksel bir ifade hazırlarken de kullanılabilir. Bazı klavye modellerinde direkt olarak kullanılabilir durumda iken bazılarında ise belirli tuş modelleri ile beraber kombinasyon yapılması gerekebilir. Ancak sayı alanının olmadığı klavye modellerinde üst sayılar içinde 4 rakamına basılarak da yapılabilir. Shift ve üst sayılar içinde yer alan 4 rakamını kullanabilirsiniz. 

Artı İşareti Nerelerde Kullanılır?

Artı işareti nasıl yapılır?  konusunda kullanım alanları da yine önemli bir durumdur. Kullanılan bu artı işareti ile beraber soru örneklendirmeleri ya da metinsel konuşma diyalogları hazırlanabilir. Bunun için öncelikli olarak metinlerin ya da mantıksal ifadelerin neresinde kullanılması gerektiğini bilmelisiniz. Sonrasında ise bu tuş kombinlerini beraber kullanabilirsiniz. Tuşların her birisi ile kolay bir kullanım yapılabilir. Kontrol tuşları içerisinde yer alan shift tuşu kullanılmalıdır. Bu tuşa bir parmağınızın basılarak kaldırılmadan kesinlikle diğer parmağınız ile üst simgeler arasında olan 4 rakamına basılmalıdır. Bu şekilde hemen ekranda artı işaretini görebilirsiniz. Sayı alanı olmayan klavye modellerinde oldukça önemli bir uygulama modelidir. 

Artı İşareti Klavye Üzerinde Nasıl Yapılır?

Artı işareti nasıl yapılır? Sorusu için klavyenizin modelinde simgeler arasında geçişler de yapabilirsiniz. Simgelerin yer aldığı sıralama da bu anlamda önemlidir. Çeşitli bilim dallarında soru oluşturmak ve dijital olarak veri kaynakları hazırlamak adına bu matematiksel simge önemlidir. Bazı modellerde ek olarak yer alabilir. Ancak genel anlamda f klavye modelinde daha az görebilirsiniz. Bunun nedenini araştırmanıza gerek kalmadan kısa süreler içinde bilgisayarınızda simgeyi yapabilirsiniz. Son derece kolay bir 2 adet tuş kombini ile yapılabilir. Konuşma diyalogları hazırlarken en çok kullanım alanını görebilirsiniz. Türkçe ya da İngilizce klavyeler için geçerlidir. 

-- Reklam --

Microsoft Teams, en şık özelliklerinden birini Android uygulamasına getiriyor

Pandemi, çeşitli video konferans araçlarını ana akıma taşıyarak Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams'i ön plana çıkardı. Kurumsal ve...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz