Ana SayfaAkıllı TelefonAsus ROG Phone 3 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Asus ROG Phone 3 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Size bir oyuncu telefonu daha sunuyoruz. Bu sefer konuk edinen telefon Asus ROG Phone 3 akıllı telefonu. İşte Asus'un yeni evladı.

-

ROG asıl olarak Asus’un oyuncu bilgisayarı serisi ile biliniyor. Ama artık teknoloji dünyasında iddialı oyuncular var ve bunlar sadece bilgisayarlar değil. Akıllı telefonlar gibi pazarı sürekli ele geçirmeye devam eden bir sınıf var. Asus bu sınıfta yer alan bir marka olmasına karşın oyuncu serilerini de bu dünyaya dahil etmek istedi. Sonuçta Asus ROG Phone serisi çıktı ve bugün serinin en yeni üyesi Asus ROG Phone 3 tanıtıldı.

Asus ROG telefonlarında yaşanan gelişimi gösteren yeni akıllı telefon, telefonda oyun oynamayı tutku haline getirmiş akıllı telefon kullanıcılarına güzel artılar getiriyor.

Asus ROG Phone 3 Tasarımı

Her yeni telefonda olduğu gibi tasarımın çizgilerini anlatarak başlayalım. Asus bu sefer tasarımı başından sonuna kadar değiştirme yoluna gitmemiş.

Daha çok tasarım korunmaya çalışılmış. Asimetrik kesimli arka kapakta, daha net çizgiler var ama çok farklı bir tasarım yok. Bu kez yatay olarak yerleştirilmiş toplamda 3 arka kamera kullanılmış.

Bu da güzel bir detay ama asıl güzel detay arkayı tamamen süsleyen ROG logosu. Arka kapağın ortasındaki logo, telefonun oyuncu telefonları tasarımını yansıtmasını sağlıyor. Yeni akıllı telefonların ön kısmında da çok bir değişim yok.

Üst ve alt kısımlarda yine tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon kullanılmamış ama bu sefer çerçeveler biraz daha daraltılmış. Tasarımı kısa geçelim çünkü çok dikkat çekici, başarılı bir değişim olmuş diyebileceğimiz bir detay yok.

Asus ROG Phone 3 Özellikleri

İşlemciyi başa alalım. İşlemciyi başa alalım çünkü bugün 3 yeni telefon geldi ve 2’si oyuncu telefonu oldu. Tüm telefonlarda yeni amiral gemisinin üst segment modeli işlemci kullanıldı.

Snapdragon 865 Plus işlemcisinden güçlenen telefon, 7 nm+ sürecinden çıkan işlemci ile çok yüksek performans ortaya koyacak. Zaten saat hızının 3 GHz seviyesinin üzerine çıkmasından da bunu anlamamız lazım.

İşlemcinin grafik birimi Adreno 650 GPU birimi de en az işlemcinin gücü kadar öne çıkıyor ve başarısını gösteriyor. Oyunlarda bunu anlayacaksınız.

Grafiklerin ne kadar iyi bir seviyeye ulaştığını göreceksiniz. Asus tanıtım sırasında bazı veriler paylaşarak bu sayede çok yüksek FPS ile oyunların oynanacağını söyledi.

Asus ROG Phone 3 işlemcisini destekleyecek kadar yüksek kapasiteli RAM miktarına da sahip. Telefonun en üst versiyonunu alacak kullanıcılar, bilgisayarla yarışacak bir telefona ulaşacak. Öyle ki bu versiyonda 16 GB RAM ve 1 TB hafıza olacak. Daha düşük versiyonda ise 12 GB RAM ve 256 GB ile 512 GB depolama alanı seçenekleri sunulacak.

İki RAM seçiminden birini alabileceksiniz. Tek ve en önemli kriter ise tahmin ettiğinizi düşündüğüm fiyat olayı. 16 GB RAM seçimi ve 1 TB hafıza seçimi fiyatı çok yükseltir.

Ekran Özellikleri

Oyun oynayacağınız bir telefonun ekranı ne kadar iyi tutulmuşsa, oyun keyfiniz de o kadar artmış olur. Asus seçimini iyi yapmış. AMOLED ekrandan yana seçim yapan marka 6.59 inç ekranda 144 Hz yenileme hızı sunuyor. Adreno 650’nin gücünü göreceğinizi söylemiştik.

144 Hz yenileme hızında bunu çok iyi anlayacaksınız. Ekranın çözünürlük değeri de 1080 X 2340 piksel. Çözünürlüğün bu seviyeye çıkarılması piksel yoğunluğunu da 391 PPi seviyesine taşımış. Ayrıca ekran altında parmak izi sensörü de unutulmamış.

Kamera ve Pil Özellikleri

Kendi içerisinde bir oyun telefonu olarak adlandırılmış telefonun kamera seçimi de bana gayet başarılı geldi. Telefonda makro kamera, 13 MP geniş açılı kamera ve 64 MP ana kamera var. Çekim kalitesi açısından test değerlendirmelerini bekleyeceğimiz akıllı telefonun ön kamerası da 24 MP tek kamera.

Kameralar kadar önemli olan son detay telefonda yer alan pil. Pil tercihi gayet iyi. Saatlerde oyun oynayabileceğiniz 5800 mAh değerinde bir pil var ama hızlı şarj teknolojisini çok yeterli bulmadım. 30 Watt hızlı şarj var. Yakın zamanda paylaştığımız Lenovo modelinde 90 Watt hızlı şarj bulunuyordu.

Asus ROG Phone 3

Asus ROG Phone 3 Fiyatı

Fiyat için sadece temel seviye açıklaması geldi. Telefonun temel modelinin fiyatı ise 670 dolardan başlıyor. Bu özelliklerde açıkçası güzel bir fiyat aralığı. Diğer modellerin fiyatı ve satış tarihi belirsiz.

Özelliklerin Özeti

  • 6.59 inç AMOLED ekran, 144 Hz yenileme hızı, 1080 X 2340 piksel çözünürlük
  • 12 GB ya da 16 GB RAM
  • 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama alanı seçeneği
  • Snapdragon 865 Plus
  • Adreno 650
  • 5800 mAh batarya ve 30 Watt hızlı şarj
  • 64 MP + 13 MP arka kamera ve 24 MP ön kamera
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here