Beş yaşındaki Xiaomi Mi A1, Android 13 desteği alıyor

Xiaomi Mi A1 akıllı telefon 2017’de tanıtıldı fakat Android 13 yükseltmesi ile hala birinci sınıf yazılım desteğinin keyfini çıkarıyor. Akıllı telefon, 2017’de Android 7 ile çıkış yaptı ancak şimdi Android 13 için yazılım desteğinden yararlanacak. Bu da Xiaomi’nin cömertliğinin bir simgesi diyebiliriz.

Gerçekten de MI A1, birden fazla android yükseltmesinden yararlandı ve bunların desteğiyle hayatta kaldı. Akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 625 işlemciden güç alıyor. Daha önce Android 10 tabanlı Lineage OS 17.1 ile çalışıyordu. XDA Forumlarında bulunan mevcut Android 13 ROM’larından bazıları Spark OS, PixelPlusUI, PixelExperience ve ArrowOS’u içeriyor.

Spark OS, AOSP tabanlı ve çok çeşitli özelleştirme seçenekleri vaat ediyor. Pixel başlatıcısı ve çevirici ile birlikte geliyor. PixelPlusUI, piyasadaki farklı Android dış görünümlerinden esinlenmiştir ve iyi bir şekilde optimize edilmiş.

Gelişmiş güvenlik için güncel güvenlik yamalarıyla birlikte geliyor. PixelExperience, duvar kağıtları, simgeler, yazı tiplerinin yanı sıra başlatma ve başlatma animasyonuyla birlikte Gapps’e sahip. Stabil ve AOSP’ye dayalı. ArrowOS, AOSP tabanlı başka bir ROM ancak Gapps olmadan kullanılabiliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0