Ana SayfaİpucuBir Web Sitesinin Kuruluş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Bir Web Sitesinin Kuruluş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

-

Google.com alan adı üzerinde en çok aranan kelimelerden olan ”Bir Web Sitesinin Kuruluş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?” sorusuna bugün bu yardımcı rehberimiz de açıklığa kavuşturacağız.

Günümüzde web üzerinde görünen 19 terebayt’lık bilginin olduğunu biliyoruz, peki bu bilgiler nasıl oluyor da internet üzerinde depolanabiliyor? internetin gücü buna nasıl yetiyor? sorularına farklı bir ipucu konumuzda değineceğiz, bu konumuzda bir web sitesinin hangi tarihte açıldığını, hangi koruma duvarını kullandığını ve ip adresini öğrenmeyi anlatacağız.

Örnek olarak bizim sitemiz cepkolik.com üzerinden yola çıkarsak bizler koruma olarak cloudflare kullandığımız için sitemizin gerçek ip adresini göremezsiniz, bunun yanı sıra en önemli güvenlik bilgisi olarak sınanan ip adresi bilgisi ortada duran sitelerin DDoS tarafından kolayca alt üst edilebileceğini de açıklamamızda fayda var.

Gelelim ipucu yardımcı rehber haberimize, bir web sitesinin ne zaman kurulduğunu, ne zaman alan adının sonlanacağını ve ip adresini öğrenmek için Whois.com.tr internet sitesine girmeniz yeterli.

Bu site sayesinde üstte söylediğimiz bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz, ancak yukarıda söylediğimiz gibi her web sitesinin ip adresini gerçek olarak göremeyebilirsiniz, eğer web sitesi koruma duvarı kullanıyorsa gerçek ip adresini öğrenmeniz için çeşitli hack yöntemlerine başvurmanız gerekecektir.

-- Reklam --
Önceki İçerikWindows Phone OS Ne Kadar Gelişti?
Sonraki İçerikEmoji Nedir?

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.