Ana SayfaİpucuBir Web Sitesinin Kuruluş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Bir Web Sitesinin Kuruluş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Google.com alan adı üzerinde en çok aranan kelimelerden olan ”Bir Web Sitesinin Kuruluş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?” sorusuna bugün bu yardımcı rehberimiz de açıklığa kavuşturacağız.

Günümüzde web üzerinde görünen 19 terebayt’lık bilginin olduğunu biliyoruz, peki bu bilgiler nasıl oluyor da internet üzerinde depolanabiliyor? internetin gücü buna nasıl yetiyor? sorularına farklı bir ipucu konumuzda değineceğiz, bu konumuzda bir web sitesinin hangi tarihte açıldığını, hangi koruma duvarını kullandığını ve ip adresini öğrenmeyi anlatacağız.

Örnek olarak bizim sitemiz cepkolik.com üzerinden yola çıkarsak bizler koruma olarak cloudflare kullandığımız için sitemizin gerçek ip adresini göremezsiniz, bunun yanı sıra en önemli güvenlik bilgisi olarak sınanan ip adresi bilgisi ortada duran sitelerin DDoS tarafından kolayca alt üst edilebileceğini de açıklamamızda fayda var.

Gelelim ipucu yardımcı rehber haberimize, bir web sitesinin ne zaman kurulduğunu, ne zaman alan adının sonlanacağını ve ip adresini öğrenmek için Whois.com.tr internet sitesine girmeniz yeterli.

Bu site sayesinde üstte söylediğimiz bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz, ancak yukarıda söylediğimiz gibi her web sitesinin ip adresini gerçek olarak göremeyebilirsiniz, eğer web sitesi koruma duvarı kullanıyorsa gerçek ip adresini öğrenmeniz için çeşitli hack yöntemlerine başvurmanız gerekecektir.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz