Ana SayfaMobil UygulamalarBoom Beach Oyunu inceleme

Boom Beach Oyunu inceleme

-

Boom Beach inceleme konumuza hoş geldiniz. Google Play Store’da ücretsiz oyunlarda 50 milyon üzeri indirme sayısına sahip ender uygulamalardan birisi olan bu oyunumuzu gerek video gerekse görsel anlatımlar kullanarak birlikte inceleyelim;

Boom Beach Oyunu inceleme

Oyunumuz, takribi 79 mb büyüklüğü ile wifi olmadan da indirebileceğiniz bir boyutta. Play Store arama kısmına Boom Beach yazarak aşağıdaki ekranı bulabilir veya aşağıda bulunan indir butonuna tıkladıktan sonra ” Yükle ” butonunu kullanarak, mobil cihazımız için oyunun kurulumunu başlatabiliriz.

Boom Beach

Oyunumuzun indirme ve kurulum işlemleri bittikten sonra, ana ekranımıza veya uygulamar arasına atılan kısayola tıklayarak giriş yapıyoruz. Süper Cell tarafından geliştirilen oyunumuzun ilk giriş ekranında Uygulama içi Satın Almalar’ın olduğunu belirten bir kullanıcı sözleşmesi ile karşılaşıyoruz. bu ekranda ” Tamam ” butonuna tıklayarak devam ediyor ve oyunumuza daha sonra başka cihazlardan da ulaşabilmek için profil oluşturma adımına geçiyoruz. Sırası ile ” Oluştur ” ardından ” Oturum Açın ” linklerine tıklayarak, intro adı verilen kısa tanıtımı izlemeye başlıyoruz.

Boom Beach intro

Ekrana sürekli dokunarak intro adımlarını teker teker geçebiliriz. Tanıtım sona erdikten sonra yapmanız gereken ilk inşa görevi için bazı yönlendirmeler gelecektir. Bu yönlendirmelere geçmeden önce ana ekranımızı tanıyalım;

Boom Beach Ana Ekran

1.) Sahip olduğunuz altın miktarı. Bu altınlar ile asker, tank almak ve yetenek geliştirmek için gerekli adımları uygulayabilir, bölgenizde bulunan ağaç, taş gibi materyalleri kesmek için işçilere ödeme yapabilirsiniz.

2.) Sahip olduğunuz odun miktarı. bu odunları kullanarak yeni inşaatlar yapabilir, birliğinizin daha yeni teknolojiler ile tanışarak güçlü hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

3.) Sahip olduğunuz Elmas miktarı. Elmaslar oyun içinde para karşılığında satılmaktadır. 50 Elmas ile başladığınız oyunda bu elmasları kullanmadan biriktirebilir, adalar arası gezinti ekranından her gün verilen bonus elmasları da ekleyerek sayıyı hızla ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz. Bu elmaslar oyun içerisinde vakit hızlandırma, eksik materyal tamamlama gibi can alıcı bir çok noktada işinize yaramaktadır.

4.) Çekiç resmi olan bu butonu kullanarak oyun içi inşaa edeceğimiz tüm yapılara ulaşabilir, seviyemizin izin verdiği sürece ve yeterli kadar materyalimizin bulunması halinde inşaat yapmaya başlayabiliriz.

Boom Beach

Oyun içerisinde bize verilen ilk görev; Düşmanlarımıza karşı savunma amaçlı yapacağımız bir keskin nişancı kulesidir. Yeşil ok ile gösterilen alanda bu kuleyi inşaa etmemiz karşılığında:

  • 100 Adet Odun
  • 5 Saniye Süre

Kullanılacağı söylemektedir. Sağ alt köşede ise; 0/1 ile gösterilen veri ise; Keskin Nişancı Kulesi inşa limitidir. Yani; Toplamda 1 adet inşa limitimiz bulunmakta ve onuda şimdi kullanacağız. Level atladıkça bu limitler çoğalmaktadır. Kule inşaası sona erdikten sonra bilgisayar tarafından yönetilen kuvvetler adanıza küçük bir saldırı düzenleyecekler, endişelenmenize gerek yok çünkü bu saldırı sadece oyunu size tanıtma amaçlı olacağı için, düşman kuvvetlerinin sizi yenmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Boom Beach Düşman Saldırısı

Saldırı sonunda düşman kuvvetler komutanı size tehditler savuracaktır ancak, ne gariptir ki oyun esnasında bu komutanın sahibi olduğu kuvvetler ile çok ilişkimiz olmayacak. Saldırıyı geri püskürtme işlemimiz başarılı olduktan sonra diğer adalara savaş açabilmek ve oralara özgürlük getirebilmek için bir çıkarma gemisi yapmamız ve içine asker koymamız istenecektir. Oyun içindeki yönergeler size bunu anlatarak kolaylıkla yapmanızı sağlayacaktır.

Boom Beach Çıkarma Gemisi

Çıkarma gemilerimizi inşaa ettik ve içine er askerlerimizden koyduk. Sıra geldi diğer adalara savaş ilan edip özgürlük getirmeye, bunun için; ekranın sağ alt kısmında gözüken pusula işaretine tıklıyor ve haritamızı açıyoruz.

Boom Beach Harita

Şuan oyunumuzun başlarında olduğumuz için haritamız çok kısıtlı. Level atladıkça ve radar sistemimizi geliştirdikçe harita büyüyerek hedeflerimiz çoğalacaktır. Yeşil renkli ok ile gösterilen ” Düşman Üssü ” bölgesine tıklayarak çıkarma gemilerimizde bulunan askerleri indirmeli ayrıca saldırı gemimizde bulunan ağır silahları kullanarak düşman topraklarındaki binaları yok etmeliyiz.

Boom Beach Temizlik

Düşman topraklarına yaptığın saldırı sonunda başarılı olursan, işgal kuvvetleri bölgeyi terk edecek ve yerel halk onları özgürlüklerine kavuşmalarında yardım ettiğin için bazı değerli materyaller ile ( odun, taş, altın, demir ) seni ödüllendirecektir.

Boom Beach Zafer

Saldırı sona erdi ve zafer kazandık. Şimdi tekrar kendi üssümüze dönerek gelişmeye devam etmeliyiz;

Boom Beach Back
Boom Beach Local

Ana üssümüze döndükten sonra ekranın biraz kalabalıklaştığını göreceğiz. Limana yaklaşmış olan sandal ve üzerinde bulunan altın simgesi; biraz önce kurtarmış olduğumuz köyün halkı tarafından her saat başı bize ödenen vergiyi göstermekte. Sandalın üzerine tıklayarak tahsilatı yapabiliriz. Kendi topraklarımızda bulunan ev ve marangozhane üzerinde bulunan simgelere tıklayarak sürekli biriken altın ve tahta ganimetini toplayabiliriz. Seviyemiz ilerledikçe yeni evler, marangozhaneler ve bunların yanı sıra demir ve taş ocağı kurabileceğiz.

Boom Beach Sol Menü Kullanımı

Sol Menü
13
14

Sol tarafta bulunan menüde; Yukarıda resimlerini görmüş olduğunuz özellikleri kulluanabilirsiniz.

  • Başarılar: Burada oyun tarafından kota uygulanarak verilmiş bazı kilometre taşları bulunmakta. Bu hedefleri gerçekleştirerek elmas ödüllerinizi alabilirsiniz.
  • Yüksek Puanlar: Arkadaşlarınızın veya dünya genelindeki diğer oyuncuların adalarını ziyaret edebilir, oluşturacağınız savunma hattı için fikir edinebilirsiniz.
  • Tim Komutası: 6. Seviye karargah yaptığınız zaman aktif olacak bu özellik sayesinde saldırı timinizi oluşturabilir veya aktif olan bir time katılarak, düşman kuvvetlerine karşı büyük saldırılar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayalar: Bu sekmede oyun içi ayarlarınızı yapabilir, farklı cihazdan oynarken hesap giriş çıkış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Haberleşme: SuperCell tarafından gönderilen mesajları, bakım duyurularını ve raid ismi verilen etkinlikleri öğrenebileceğiniz haber tahtasıdır.

Hergün 1 Apk

Yeni bölümümüzle yarın görüşmek üzere.. Konumuzun yorum kısmına incelenmesini istediğiniz uygulamaları yazarak bizlere iletebilirsiniz. Boom Beach oyunumuzun daha ileri seviyelerdeki incelemelerini ilerleyen zamanlarda sizlerle tekrar paylaşacağız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here