Cep Telefonu Dinleme Yöntemleri

Telefon dinleme maalesef akıllı telefonların varlığı ile artık çok daha kolay bir hale geldi. Cep telefonlarının dinlenmesi için genellikle dört farklı yöntem uygulanıyor. İstihbarat servisleri frekans yakalama, ya da uydudan sinyal yakalama gibi yöntemler kullansalar da halk arasında da ulaşılabilecek yöntem program yükleme ile cep telefonu dinleme.

Program ile telefon dinleme, hatta ortam dinleme bile mümkün. Mesaj trafiğini bile anlık olarak uzaktan görme şansı var. Program yüklemek için telefonu bu işi yapan bir yazılımcıya verip bu işi yaptırabileceğiniz gibi, hazır programları alıp yüklemek de mümkün. Ancak artık iş çok daha profesyonel bir hale gelmiş durumda ve cep telefonuna gelen bir mesaj ile bu casus yazılımların yüklenmesi bile mümkün.

Casus yazılımların çalıştığı hiçbir şekilde belli olmuyor ve anlık olarak sürekli dinleyen kişiye rapor veriyor.  Maalesef bu yazılımları 700-800 liradan başlayan fiyatlara bile kolayca bulmak mümkün.

Hal böyle olunca eşler, hatta sevgililer arasında bile oldukça yaygın biçimde kullanılıyor. Hatta bir çok firma çalışanlarını kontrol etmek amacı ile şirket çalışanlarına vermiş oldukları telefonlarda casus yazılımlar kullanıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0