Cep Telefonu Ekran Koruyucu Film ve dikkat etmemiz gerekenler

Akıllı telefonların en hassas yerlerinden birisi dokunmatik ekranları. Ekranları çiziklerden, tozdan ve kirden korumak için de en çok başvurulan yöntem ekran koruyucu filmler.

Ekran koruyucu filmler genelde mat ve parlak olmak üzere iki türde satılıyor. Mat olanlar çok daha iyi bir koruma sağlarken görüntü kalitesini düşürebiliyor. Parlak olanlar ise görüntü fark edilebilecek bir soruna neden olmasa da, ekranın daha fazla iz tutmasına neden oluyorlar. Telefonu biraz hoyrat kullanıyorsanız ve elleriniz fazlaca terliyorsa tercihiniz mat filmlerden yana olmalı.

Ekran koruyucu film aldınız, fakat ekran koruyucu film nasıl yapıştırılır hiçbir fikriniz yok mu? Sizin için de birkaç başlık altında kısaca film takmayı anlattık;

Öncelikle telefonla birlikte verilen bezle birlikte ekranı iyice temizlemeniz gerekiyor. Bu bezi kaybetmişseniz gözlükler için verilen bezlerle de temizlemeniz mümkün.

Filmin yapışkan kısmını sadece uç tarafından açın ve hizalayarak telefona yapıştırın. Ardından yavaş yavaş çekerek yapıştırmaya başlayın. Bu arada bir kartla yapıştırdığınız yönde ileri geri sürterek olası hava kabarcıklarını giderin.

Bütün filmi yapıştırdıktan sonra kartla tekrar tüm yüzeyi yapıştırmaya başladığınız yönden başlayarak tarayın; ve artık telefonunuz daha fazla güvende.

Bütün bunları yaparken telefonun kesinlikle kapalı olmasına dikkat edin.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0