Cep Telefonu Fiyatları: Bilmemiz gerekenler

Artık günümüzde o kadar çok cep telefonu modeli var ki kullanıcılar hangi marka ve modelde karar kılması gerektiğini bilemiyor. Bu aşamada da cep telefonu özelliklerinden ve fonksiyonlarından habersiz bir alıcının kararını etkileyen en büyük faktör cep telefonu fiyatları oluyor.

Kullanıcı ya kendisine bir bütçe belirleyerek sadece o fiyat aralığındaki telefonları değerlendiriyor. Ya da en pahalı olan telefon en iyidir mantığı ile hareket ediyor. İlki biraz daha kabul edilebilir ve yanlış yapma ihtimali daha az. Ama yine de var olan bütçeyi birazcık daha aşarak çok daha iyi bir telefona sahip olmak da mümkün olabilir.

İkinci seçeneğin ise elle tutulur hiçbir yanı yok. Özellikle teknolojiye ve cep telefonlarına bu kadar uzak kalan insanların hangi amaçlar için kullanacağını ölçüp tartmadan en son çıkan telefon modellerini tercih etmesi, parasının büyük bir kısmını çöpe atmasından başka hiçbir şey değil.

Bunun için öncelikle yapılması gereken ihtiyaçların belirlenmesi. Telefona ne için ihtiyacınız var ve neler için kullanabilirsiniz. Bunları belirledikten sonra cep telefonu fiyatları değerlendirmede devreye girmeli.

Ülkemizde cep telefonlarına taksit imkanı olmadığını da hatırlatmak isteriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0