Ana SayfaİpucuCep Telefonu IMEI Sorgulama

Cep Telefonu IMEI Sorgulama

-

Yeni nesil telefonlarla birlikte cep telefonu fiyatları birkaç bin liraları aşmış durumda ve bu durum da hırsızların oldukça ilgisini çekebiliyor. Ya da kaybedilen bir telefonun ardından binlerce liranın üzerine bir bardak soğuk su içmek gerekebiliyor.

Cep telefonlarında çalınma ve kaybolma riskine karşı yapılması gereken bir şey var; IMEI sorgulama, ya da diğer bir deyişle cep telefonu sorgulama.

IMEI numarası her cep telefonu ya da tablet için üretim aşamasında hiçbir zaman değişmeyecek, ve her ürüne farklı gelecek şekilde belirleniyor. Böylelikle olası bir kayıp ya da çalıntı durumunda cihazın mobil ağlarda kullanımı engellenebiliyor ve güvenlik güçleri cihazın takibini bu numaralar üzerinden yapabiliyor.

Ayrıca IMEI kodu ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun internet sitesi  üzerinden cihazın kayıt durumu hakkında da bilgi alınabilir.

IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

Bir çok telefonda IMEI kodunu bulmak için #06# yazılarak IMEI kodunu öğrenmek mümkündür. Ayrıca telefonların kendi içerisinde de IMEI kodları okunabilir.

  • iPhone IMEI Kodunu Bulma > Ayarlar-Genel-Hakkında
  • Android IMEI Kodunu Bulma > Ayarlar-Genel-Cihaz Hakkında-Durum
  • Yeni Ericsson Telefonlar ve Blackberry IMEI Kodunu Bulma > Seçenekler-Durum
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here