Cep Telefonu Numarası Nasıl Öğrenilir?

Cep Telefonu Numarası Öğrenme

Bir çok kişinin aklındaki sorulardan birisidir; “bir kişinin cep telefonunu bulmak mümkün müdür?”

Yasalar gereği hukuki bir durum söz konusu olmadığı takdirde bir kişinin cep telefon numarasını öğrenmek mümkün değildir. Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek ya da bir kişiye ait cep telefon numarasını öğrenmek ancak hat sahibinin Bilinmeyen Numaralar Rehberi’ne kayıtlı olması ile mümkündür.

Cep Telefonu Numarası Nasıl Öğrenilir?

Telefon numarası sorgulamak için GSM operatörleri kendi müşterilerinin bilgilerini sorgulamaya açmış durumda. Bunun haricinde 18880 gibi birkaç yetkili kurum da bu işlemi gerçekleştirebiliyor.

Öncelikle arayan numaranın rehber sisteminde kayıtlı olması gerekiyor. Kişi kendi isteğiyle rehber sisteminden çıkmışsa telefon numarası ile hat sahibine ulaşmak mümkün değil. Ayrıca telefon numarası taşımak mümkün olduğu için hattın hangi operatör ait olduğu da bilinemeyebilir. Bunun için her operatöre göre ayrı bir sorgulama yapmak gerekecektir. Öncelikle hattın numarasına göre taşıma ihtimali göz önünden çıkarılarak sorgulama yapmakta fayda var. Ya da bunu tek seferde yapan servisleri kullanmak daha kolay olabilir.

Turkcell Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Turkcell bilinmeyen numaralar servisi için, Turkcell numarasını yazıp 2222’ye göndermeniz gerekiyor. Ya da 11832’yi arayarak sorgulama yapılabilir.

Örnek: 532…… >2222

Vodafone Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Vodafone için bilinmeyen numaralar sorgusu 11842’yi arayarak yapılabilir. Kısa mesajla sorgulama yapmak isterseniz de KIM yazıp bir boşluk, telefon numarasını yazıp 7048’e göndermeniz gerek.

Örnek: KIM 546……> 7048

Avea Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Avea bilinmeyen numaralar için sorgu 11855 nolu numaradan yapılabilir. Kısa mesajla bilinmeyen numarayı öğrenmek içinse numara yazılarak 11855’e mesaj gönderilebilir.

Örnek: 0505……> 11855

Bu arada Android, iOS ve Windows phone cihazları için bazı uygulamalar da sizlere hangi numaranın kime ait olduğunu gösterebiliyor. Bu uygulamalardan en başarılı bulduğumuz CIA uygulamasıdır. Detaylı bilgi için takipte kalınız.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0