Cep Telefonunu En Ucuz Nereden Alınır?

Özellikle cep telefonlarında takside getirilen yasakla birlikte yeni bir cep telefonu almak isteyenler oldukça zorluk yaşamaya başladılar. Bütçesi nakit olarak telefon almaya yetmeyecek olanlar ya ihtiyaç kredisi, ya nakit avans, ya da operatörlerden uzun süreli fatura taahhüdü ile telefon alma yolunu seçti. Bu yüzden oldukça sık sorulan sorulardan birisi de “cep telefonunu en ucuza nereden ve nasıl alırım?” oluyor. Biz de yazımızda bu konu hakkında birkaç ufak detay vereceğiz.

İlk uyarımız yeni çıkacak bir telefonu uzun süre bekleyenler için. Genelde yeni bir modelin çıkması için uzun süre bekleyenler ilk günden telefonu almak için harekete geçerler. Bir çok marka da ilk satışlarını sadece operatör firmalar aracılığı ile yaptığı için fiyatlar normalden çok daha yüksekte seyreder. Bu anlaşmalar genelde 30-40 gün olduğu için bu süreyi beklemekte fayda vardır.

Ucuz cep telefonu almanın yollarından birisi de ikinci el telefonları tercih etmek. Bu konuda tercihiniz telefonuna gözü gibi bakan, ama bir üst model çıktığı için telefonunu değiştirmek isteyen telefon bağımlılarından yana olsun. Ayrıca garanti süresi dolmuş telefonlardan da uzak durmakta yarar var.

Bu tavsiyemiz ise en fazla kişiyi ilgilendirecek türden. Telefonunuz bozulmadıysa ve aceleniz yoksa büyük teknoloji mağazalarının genellikle ayda bir kere de olsa yapmış olduğu indirim günlerini takip edip buralardan alışveriş yapmakta fayda var. Aynı şekilde internet siteleri üzerinden de bu kampanyaları takip etmek mümkün.

Ya da bütün bunları es geçip en ucuz seçeneklerle yurt dışından bir cep telefonu almak. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek şey yurtdışından aldığınız telefonun Türkiye’de de garanti kapsamında olması.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0