Ana SayfaİpucuChrome Canvas nasıl kullanılır?

Chrome Canvas nasıl kullanılır?

Chrome Canvas ile biraz sanal çizim yapın. Chrome Canvas, çizimler oluşturmak için kullanılabilen basit bir çizim/boyama uygulamasıdır. Bu resimler daha sonra kaydedilebilir ve Google Slides, Book Creator, Canva ve daha fazlası gibi uygulamalar kullanılarak diğer multimedya projelerine aktarılabilir. Chrome Canvas ayrıca katmanlar ve şeffaf görüntüler oluşturmanıza olanak tanır.

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Dokunmatik ekran teknolojisi geliştikçe, dijital olarak çizim yapma yeteneği de gelişti. Birçoğunun aklına dijital sanat denince iPad gelir, ancak birçok Windows ve Chromebook cihazı da geçerli seçenek olarak karşımıza çıkar. Artık birçok cihaz, kalemle birlikte geliyor ve bu da insanların cihazlarıyla yazı yazmasını veya çizim yapmasını kolaylaştırıyor.

Google, en iyi Chromebook’lardan biri gibi internet bağlantısı olan herhangi bir cihazda kullanılabilen Chrome Canvas adlı kendi sanat kompozisyonu web uygulamasını yarattı. Bu basit uygulama, çizim sürecini kolaylaştırır ve onu rakiplerinden ayıran bazı çekici özelliklere sahiptir.

Chrome Canvas’a erişme ve Chrome Canvas’ta gezinme

Chrome Canvas’a ulaşmak için bir web tarayıcısı açın ve canvas.apps.chrome adresine gidin. Chrome Canvas aşamalı web uygulamasını (PWA) yüklemek istiyorsanız, tarayıcınızın adres çubuğundaki Yükle düğmesini tıklayın. İletişim kutusu açıldığında, Yükle’ye dokunun. Web sayfasını veya PWA’yı açtığınızda, Chrome Canvas ana sayfasını görürsünüz.

Ana sayfada, sol üst köşede Yeni çizim ve Resimden yeni yazan iki düğme bulacaksınız. Yeni çizim düğmesi boş bir tuvalle başlar. Görüntüden yeni düğmesi, arka plan olarak bir resim içeren bir parça başlatır. Bu düğmelerin altında sahip olduğunuz tüm parçalar var.

Parçanın sağ alt köşesindeki üç noktaya tıklamak, parçayı yeniden adlandırarak, görüntü olarak kaydederek, paylaşarak, çoğaltarak veya silerek değiştirebileceğiniz bir menü görüntüler. Sayfanın sağ üst köşesinde siteyi yenileyebileceğiniz, geri bildirim gönderebileceğiniz veya site hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz üç noktalı başka bir menü bulunur. Bir parçayı açmak için üzerine tıklayın.

Sanatsal kompozisyon araçları nasıl kullanılır?

Yeni bir çizime başladığınızda, mükemmel parçayı yaratmanıza yardımcı olacak çeşitli araçlar mevcuttur. Solda, Chrome Canvas giriş araçlarını içeren bir menü bulunur. Bu menünün en üstünde, önceden seçilmiş bir renk listesinden seçim yapabileceğiniz veya onaltılık renk seçiciyle kendi renginizi seçebileceğiniz renk paleti bulunur.

Renk paletinin altında fırça boyutunu ve opaklık aracını bulacaksınız. Harf çevirme aracınızın boyutunu ve opaklığını seçmek için bu aracı kullanın. Devam eden, mevcut giriş araçlarıdır: kurşun kalem, tükenmez kalem, işaretleyici, tebeşir ve silgi. Bu giriş araçlarının her biri, gerçekçi bir dijital çizim oluşturabilmeniz için bu öğelerin gerçek dünyadaki görünümünü taklit eder. Renk paleti, fırça boyutu ve opaklık araçları, her bir giriş aracı için ayarları yapar, böylece araca dokunmak yalnızca onu seçer.

Bu araçların üzerinde, sizi ana ekrana geri götüren bir ana sayfa düğmesi bulunur. Ekranın ortasındaki ana sayfa düğmesinin sağında, son birkaç eyleminizi geri almanıza veya yeniden yapmanıza olanak tanıyan geri alma ve yineleme düğmeleri bulunur. Ekranın sağ üst köşesinde, parçanızı düzgün bir şekilde oluşturmak için katmanları taşımak, gizlemek, eklemek veya silmek için kullanabileceğiniz katmanlar düğmesi bulunur. Bunun sağındaki üç noktalı menü, parçayı resim olarak kaydedebileceğiniz, paylaşabileceğiniz veya geri bildirim gönderebileceğiniz yerdir.

Dilediğiniz gibi özgürce çizin

Birçok çizim yapan uzmanlar, Google’ın Chrome Canvas uygulamasını herhangi bir cihazda çizim yapmanın hızlı ve kolay bir yolu olarak görüyor. Chrome Canvas’ta, onu cihazlarınızda çizim yapmak için basit ama zengin özelliklere sahip bir yöntem haline getiren çeşitli araçlar bulunur. Google’ın, benzer şekilde basit ama sağlam bir arayüze sahip olan Google Cursive adlı başka bir not alma web uygulaması vardır.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz