Ana SayfaTeknoloji HaberleriChrome OS Flex İle Yeni Oyun Bilgisayarınıza Merhaba Deyin!

Chrome OS Flex İle Yeni Oyun Bilgisayarınıza Merhaba Deyin!

Google'ın işletim sistemi Chrome OS Flex, daha fazla bilgisayar ve kullanıcıya hizmet vermek için genişliyor. Chrome OS ile beraber kullanıcılar, eski bilgisayarlarını oyun bilgisayarına çevirebilecek.

-

Samsung Galaxy Tab S8 FE, Yakında Satışa Çıkacak

Kasım 2021'de Samsung'un 2022'nin sonlarına doğru Galaxy Tab S8 FE adlı bir tablet piyasaya süreceği...

Günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden Google’ın işletim sistemi Chrome OS Flex, daha fazla bilgisayar ve kullanıcıya hizmet vermek için genişliyor. Chrome OS ile beraber kullanıcılar, eski bilgisayarlarını oyun bilgisayarına çevirebilecek.

Uzun yıllardır bilgisayar işletim sistemlerinde Windows, MacOS ve Linux gibi markaları gördük ancak Google, Chrome OS ile beraber yeni bir çağ başlatmayı hedefliyor. Chrome OS işletim sistemini eski Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza yükleyebilir, oyun canavarı bilgisayar elde edebilirsiniz.

Google ChromeOS, özellikle internette gezinmek ve Office uygulamalarını için vazgeçilmez bir hale geldi ve birçok kullanıcı kullanım deneyimini çok beğendi. Chrome OS Flex işletimin sistemini hemen indirip eski bilgisayarınızı uçurabilirsiniz. Chrome OS Flex’in kullanıcılara vaat ettiği en büyük özellik ise, bulut üzerinden oyun oynama özelliği oldu. Bu özellik sayesinde bilgisayarınız, günümüz oyun canavarı bilgisayarları gibi performans verebilecek.

chrome os flex

Şu an için hali hazırda ülkemizde yer almasa da, Google Stadia bulut sistemi aynı Xbox Cloud ve Nvidia GeForce Now gibi hizmet veriyor. Chrome OS Flex’i bilgisayarınıza yüklemek için gerekli olan donanım özellikleri ise şu şekilde;

  • Intel veya AMD 64-bit CPU
  • 4GB veya daha fazla RAM
  • 16GB veya daha fazla depolama alanı

Şu an için ilk sürümü bu şekilde olan Chrome OS Flex, birçok kullanıcıyı memnun edecek seviyede görülüyor. Sizlerde bu deneyimi yaşamak istiyorsanız, ilk olarak eski bilgisayarlarınızda denemenizi öneririz. Ayrıca Google yaptığı açıklama ile beraber, Chrome OS Flex’in üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve her geçen gün üstüne koyarak ilerleyeceklerini duyurdu.

Search Console Insights, Artık GA4’ü Destekliyor!

-- Reklam --

Skullcandy’nin Yeni Oyun Kulaklıkları Son Derece Muazzam!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ses ürünleri üreticisi Skullcandy, müzikseverlere yönelik ürünleriyle tanınıyor. Marka, çıkarılabilir boom mikrofonlar, yerleşik fiziksel kontroller...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.