Ana SayfaAkıllı TelefonDünyanın En Çok Satan Telefonu Nokia

Dünyanın En Çok Satan Telefonu Nokia

-

Şimdiye kadar dünyanın en çok satan telefonunu hiç merak ettiniz mi?

Evet aklınıza ilk Iphone ya da Samsung telefonlarından birinin gelir gibi olduğunu görüyorum ancak doğru cevap Nokia !

Hiç olmadığı kadar telefon piyasasının akıllı cihazların gelmesi ile birlikte büyüdüğünü söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda popülerliğini arttırdığını gördüğümüz bu akıllı telefonların milyonlarca satılıp inanılmaz gelirler elde ettiğini görüyoruz. Pazar payının büyük dilimini Samsung ve Apple cihazları alsada, bunun dışında kalan önemli markalarda bir hayli fazla. Peki şöyle bir baktığınızda dünyanın en çok satan telefonunun  Nokia olduğunu söylesek, şaşırır mısınız?

2003 yılında Nokia’nın piyasaya çıkardığı 1100 modeli dünyanın en çok satan telefonu olarak kayıtlara geçti. Toplamda 250 milyonun üzerinde satan bu telefonun ne kamerası nede renkli bir ekranı bulunmakta.

Günümüz standartlarımızla kıyasladığımızda Nokia 1100 modelinin nasıl bu kadar satıldığını açıklamak pekte mümkün değil. Ancak akıllı cihazlardan önce telefonların hafif, küçük, uygun fiyat ve sarjın uzun ömürlü olması gibi özellikler alıcıyı cezbediyordu ki tüm bu detaylar Nokia 1100’de bulunmaktaydı. Nokia 1100 modelini incelediğimizde; 96 x 65 piksel çözünürlük, Snake 2 ve Space Impact+ gibi oyunlar, aydınlatma feneri, 86 gram ağırlık, indirilebilir melodi ve ekran görüntülerini bünyesinde barındırıyordu.

Diğer bir yandan akıllı telefonlara baktığımızda tahmini olarak Samsung Galaxy S3 50 milyon, Iphone 5s’in ise 100 milyon satış elde ettiği düşünülüyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here