Ana SayfaAkıllı TelefonEfsane Geri Dönüyor - Nokia N95 Yeniden Tasarlanıyor

Efsane Geri Dönüyor – Nokia N95 Yeniden Tasarlanıyor

Nokia, eski telefonlarını tekrardan tasarlayarak farklı adımlar izlemeye devam ediyor. Şimdi ise bir zamanların en popüler telefonlarından olan Nokia N95 yeniden tasarlanıyor...

-

Bir zamanların amiral gemisi telefonlarına denk olan Nokia N95 yeniden tasarlanıyor. HMD Global, bazı klasik Nokia telefonlarını modern özellikler ve zarif bir tasarımla yeniden tanıtmayı bir alışkanlık haline getirdi. Bunu birkaç yıl önce yapmaya başlayan şirket, bir avuç klasik telefonu yeniden üretti.

Şimdi ise Nokia N95 telefonunu yeniden tasarlama planları olduğu ortaya çıktı. Üstelik protatip olarak bir görsel yayınlandı. Nokia N95, o günlerde popüler bir akıllı telefondu. Ekran kaydırma tasarımına sahip telefon, yukarı ve aşağı doğru kayarak müzik oynatma ve standart klavyesini ortaya çıkarıyordu.

Popüler YouTube kanalı Mr.Mobile, beklenen Nokia N95 prototipinin nasıl olacağını bile gösterdi. Videoda, yeniden tasarlanan Nokia N95’in üç kamerası var. Üstelik bir de parmak izi tarayıcısı olacak gibi duruyor.

Telefonun, geniş açılı bir kamera, ultra geniş açılı bir kamera ve bir LED flaşla birlikte uzun bir hoparlör ızgarasını ortaya çıkarmak için sola doğru yana kaydırılabileceğini fark edene kadar kesinlikle ilginç bir tasarım gibi görünmeyecektir. Ama hepsi bu kadar değil.

HMD Global’in Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas da dikkate aldıkları diğer tasarımları açıklamak için Twitter’da paylaşım yaptı. Bir taslak, yukarı doğru kaydırıldığında altta bir hoparlörü ortaya çıkaran dikey kayan tasarıma sahip telefonu gösteriyor. Kısacası yeni özelliklerle donatılmış eski bir telefonu göreceğiz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here