Ana SayfaAkıllı TelefonEn Hızlı Akıllı Telefonlar

En Hızlı Akıllı Telefonlar

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Akıllı telefonlar her geçen gün gelişiyor. Daha iyi görüntüleme detayları, daha iyi kamera ve ekranlar ile görsel açıdan daha şık cihazlar haline dönüşüyorlar. Zaten bilgisayarlarımızın hızına yakın olan bir hızda işlem yapma konforunu yaşatan akıllı telefonlar artık yeni üretilen işlemcileri sayesinde oldukça hızlılar.

Hatırlarsanız geride bıraktığımız zaman diliminde yeni bir işlemci ile en hızlı akıllı telefon liderliğini Samsung S+ almıştı. Samsung hız konusuna oldukça önem verdiğini burada belli etmişti. 2015 yılı istatistiklerine baktığımızla merakla beklenen S6 ve Note 4 ile birlikte alternatifler olarak görülen iPhone 6 ve 6 Plus ile amansız bir rekabet olacağı belliydi. Bu noktada günümüzün en hızlı akıllı telefonu hangisi sorusu hemen akla geliyor.

Samsung yapılan anlaşmalar sonucu Qualcomm Snapdragon 805 isimli dört çekirdek 2500 Mhz işlemciyle üreteceğini açıkladığı Galaxy Note 4 ile liderliğe aday olmuştu. Akabinde iPhone cephesi beklenirken bir hayal kırıklığı yaşandı. Hızıyla bilinen iPhone için yeni jenerasyon iPhone 6 çift çekirdek bir işlemciyle Note 4’ün gerisinde kaldı.

Şuan ki şartlarda piyasada bulunan en hızlı akıllı telefon Samsung Galaxy Note 4 olurken, ikinci sırayı aynı işlemci yongasıyla üretilen LG G3 aldı. Apple iPhone 6 ise üçüncü sırada gelerek beklentileri aşamayarak gerilemiş oldu.
Bu haberin 07 Mayıs 2015 tarihinde hazırlandığını unutmayın :)

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz