En Hızlı Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonlar her geçen gün gelişiyor. Daha iyi görüntüleme detayları, daha iyi kamera ve ekranlar ile görsel açıdan daha şık cihazlar haline dönüşüyorlar. Zaten bilgisayarlarımızın hızına yakın olan bir hızda işlem yapma konforunu yaşatan akıllı telefonlar artık yeni üretilen işlemcileri sayesinde oldukça hızlılar.

Hatırlarsanız geride bıraktığımız zaman diliminde yeni bir işlemci ile en hızlı akıllı telefon liderliğini Samsung S+ almıştı. Samsung hız konusuna oldukça önem verdiğini burada belli etmişti. 2015 yılı istatistiklerine baktığımızla merakla beklenen S6 ve Note 4 ile birlikte alternatifler olarak görülen iPhone 6 ve 6 Plus ile amansız bir rekabet olacağı belliydi. Bu noktada günümüzün en hızlı akıllı telefonu hangisi sorusu hemen akla geliyor.

Samsung yapılan anlaşmalar sonucu Qualcomm Snapdragon 805 isimli dört çekirdek 2500 Mhz işlemciyle üreteceğini açıkladığı Galaxy Note 4 ile liderliğe aday olmuştu. Akabinde iPhone cephesi beklenirken bir hayal kırıklığı yaşandı. Hızıyla bilinen iPhone için yeni jenerasyon iPhone 6 çift çekirdek bir işlemciyle Note 4’ün gerisinde kaldı.

Şuan ki şartlarda piyasada bulunan en hızlı akıllı telefon Samsung Galaxy Note 4 olurken, ikinci sırayı aynı işlemci yongasıyla üretilen LG G3 aldı. Apple iPhone 6 ise üçüncü sırada gelerek beklentileri aşamayarak gerilemiş oldu.
Bu haberin 07 Mayıs 2015 tarihinde hazırlandığını unutmayın :)

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0