Ana SayfaİpucuEn İyi 5 Torrent Sitesi 2020

En İyi 5 Torrent Sitesi 2020

2020 yılının en iyi 5 torrent sitesi!

-

Eğer torrent ekosistemine yakın yaşıyorsanız, torrent dosyalarını arayabileceğiniz tonlarca torrent sitesine sahip olduğunuzu da bilirsiniz. Durumun bu şekilde olmasına rağmen, torrent sitelerinin varlığı ilk defa KickAss Torrent sitesinin FBI, tarafından ortaya çıkarılmaı sonucunda duyuldu.

Sürekli sıklaşan güvenliklerden dolayı, torrent siteleri, torrentleri barındırdıklarını iddia etmek yerine, sadece torrent arama motoru olarak hizmet verdiklerini ifade etmeye başladılar. Kendi veritabanlarında her hangi bir torrent dosyasını barındırmayan, ancak kullanıcıların diğer torrent sitelerinde torrentleri bulmalarını sağlayan bir arama motoru görevi sunmaktadırlar. Kısacası, ihtiyacınız olan torrenti bulmak için listemizde yer alan her hangi bir torrent arama motorunu kullanabilirsiniz.

1. Torrentz2

Torrentz2’yi, şu anda kullanılmayan Torrentz sitesine alternatif olarak deneyebilirsiniz. Torrent sitesinde, sahte ya da geçersiz torrenlerin yanı sıra klonlanan torrentleri görmekte mümkündür. Ancak indirilme sayısına göre tercih ederseniz, işinize yarayacak çok sağlam torrentler bulabilirsiniz.

2020 için bu torrent arama motoru, önceki Torrentz sitesi ile aynı arayüze sahip. Hatta Tor üzerinden erişmek isteyen kullanıcılar için bir onion sitesi versiyonunda da mevcut. Bu seçenek ile, her herhangi bir kesinti olmadan istediğiniz zaman erişebilmenizi sağlar.

Torrentz2’nin 90+ torrent sitesinden gelen 61 milyondan fazla torrent sorgulama yeteneği vardır. Endekleme yapmak ve torrent bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

2. Torrents.me

Bu popüler meta torrent arama motoru sitesi, göreceğiniz diğer BitTorrent ile ilgili sitelerden çok farklı bir yapıya sahiptir. Ana sayfasında yoğun torrent listeleri bulunurken, Torrents.me popüler sorgular için arama önerilerini de görüntüler. Bu trendler sıklıkla değişmeye devam eder. Kısacası neyin en çok arandığını ve diğer BitTorrent kullanıcılarının aradığı şeylerin neler olduğu hakkında iyi bir fikir veriyor.

Aşağı kaydırdıkça, farklı sitelere bölünmüş torrent siteleri bulabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü düzgün ve temizdir ve hiçbir yerde ortaya çıkan rahatsız edici reklamları göremezsiniz. Sol üstteki arama düğmesini kullanarak, istediğiniz torrenti arayabilir ve ilgili BitTorrent indirmesini alabilirsiniz. Ayrıca sonuçları tarihe ve alaka düzeyine göre sıralama seçeneğiniz de vardır.

3. TorrentSeeker

TorrentSeeker, 100’den fazla torrent sitesinden torrentleri dizinlemek için özel Google Arama kullanan güçlü bir torrent arama motorudur. Site ayrıca veritabanını düzenli aralıklarla popüler torrentler, en son proxy siteleri, niş ve dile özgü kaynaklarla güncellediğini iddia ediyor.

Kullanımı kolay arayüzü sayesinde, torrent arama işlemini hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Ancak, harika görünüm ve his yalnızca ana sayfa ile sınırlıdır. Sonuçlar sayfası hoş değil. Ama genel olarak yaptığı şeyi yapar, kullanıcıların istediği torrentleri bulma görevini yerine getirir. Ayrıca sonuçları alaka ve tarihe göre sıralayabilirsiniz.

4. Toorgle

En iyi torrent arama motorları listesinde yer alan bir diğer isim Google’dan ilham alan Toorgle arama motorudur. Tıpkı Torrentz2 gibi, ana sayfasında sadece torrent çubuğunu barındırıyor. Bu torrent tarayıcısını kullanarak dosyaları aradıktan sonra, sonucu alaka ve tarihe göre sıralayabilirsiniz.

İlk izlenimde Toorgle biraz modası geçmiş gibi görünebilir, ancak bu torrent arama sitesini hafif ve daha yavaş bağlantılar için hızlı endeksleme özelliği sunar. İstediğinizi bulmak ve en iyi sonuçları sunmak için 450’den fazla torrent sitesini tarar.

5. Xtorx

En sevdiğiniz torrentleri bulmaya çalışırken kullanabileceğiniz, başka bir harika torrent arama sitesi Xtorx adıyla şu anda mevcut. Bu listedeki diğer alternatifler gibi, Xtorx da ana sayfasında sadece bir arama çubuğu sunuyor.

Torrent arama sonuçlarınızı anında alabilirsiniz, ancak ne yazık ki bunları filtrelemenin bir yolu yok. Aslında buna gerek yoktur, çünkü Xtorx diğer torrent siteleri için arama URL’leri sağlar. Bu, sonuçlardan herhangi birinin tıklanmasının başka bir torrent sitesinde yeni bir arama açacağı anlamına gelir.

Sürpriz: Chrome tarayıcınıza ekleteceğiniz ufak bir eklenti sayesinde VPN ya da benzeri bir program kullanmadan dilediğiniz yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki torrent siteleri de buna dahil.

Chrome eklentisinin adı skyZIP indirmek için buraya tıklayınız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here