Ana SayfaAndroid HaberleriEn İyi Android Emülatörleri 2020

En İyi Android Emülatörleri 2020

Bilgisayarınızda Android deneyimi yaşamaya hazır mısınız? O halde sizler için derlediğimiz En İyi Android Emülatörler 2020 başlıklı yazımıza bayılacaksınız...

-

Android Emülatörler, kişisel bilgisayarınıza kurduğunuz bazı programlar (makalemizde detaylarını göreceksiniz) ile bilgisayarınızı sanal bir akıllı telefon ya da sanal bir tablet yapan bir uygulama yöntemi.

Android emülatörlarin bilgisayarınızı kasmaması önemli. Bu listede sizler için piyasadaki en hızlı ve en çok kullanılan emülatorleri konu aldık.

Android‘in popülerliği her geçen gün artmaya devam ettikçe Android Emülatörlerinin de sunduğu özellikleri ve görünüşleri de daha popüler hale geliyor. Uygulamaları test eden geliştiriciden büyük ekranda oynayan oyunculara kadar birçok kişiye hitap etmektedirler.

Hatta Windows bilgisayar kullananlar, masaüstlerinde Android işletim sistemi deneyimlemeyi bu emülatörler arağılığıyla sağlamıştır. Ayrıca telefon oyunlarını bir mouse ve klavyeyle oynayabilmişlerdir.

Belki iPhone’dan Android’e geçiyorsunuz veya yalnızca bir Özel ROM’u test etmek istiyorsanız, Android Emulator’daki olanaklar sınırsız. BlueStacks, PC için her zaman telefon emülatörlerinin listesini üstlenmiş olsa da, çok az kişiye delicesine hızlı bir şekilde yetişiyor. Aynı zamanda Android telefonunuzda yapamadığınız işlemlere hızlı yanıtlar da edebilirsiniz.

İşte, Windows bilgisayarını için için en iyi Android Emülatörleri:

Windows Bilgisayarlar için En İyi Android Emülatörleri 2020

1. Nox Player

En İyi Android Emulatorleri 2019
Nox App Player

Nox Player özellikle Android telefonlarda oyun oynayanları hedef alıyor. Her ne kadar emülatör diğer Android uygulamaları için mükemmel çalışıyor olsa ve tüm Android deneyiminin tadını çıkarsa da, PUBG veya Justice League gibi büyük oyunları oynamak için de çok uygundur. Nox Emulator’ün en iyi yanı, sponsorlu reklamlar olmadan tamamen ücretsiz olmasıdır.

Nox Player, Klavye, Fare ve Gamepad tuşlarını eşlemenizi sağlar. Örneğin, sağa kaydırmak istediğinizde eşleme kısayolu gibi hareketler için klavye tuşları atayabilirsiniz. Ayrıca, en iyi oyun sonuçlarını elde etmek için CPU ve RAM kullanımını Ayarlar seçeneğinde belirleyebilirsiniz.

Android’i rootlamak odak noktanızsa, Nox Player sanal cihazı bir dakikadan daha kısa sürede çalıştırmayı kolaylaştırır. Nox ile ilgili tek sorun sisteme çok fazla yük bindirmesidir. Böylece, tonlarca başka uygulama kullanamazsınız. Başka bir şey sizin için bir endişe olabilir; çünkü Android 5 Lolipop tabanlı çalışmaktadır.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Nox Player kullanmalısınız?

 • Tek cihazda birden fazla pencere
 • Denetleyiciler için kısayolları eşleme
 • Rootlama kolaydır

2. BlueStacks

En İyi Android Emulatorleri 2019
BlueStacks

BlueStacks, muhtemelen Android kullanıcıları arasında en bilinen Android emülatörüdür. Emülatör genellikle oyun oynamak için tercih edilir ve kurulumu çok kolaydır. Play Store dışında, BlueStacks optimize edilmiş uygulamalarını kendi uygulama mağazasından indirme seçeneğine sahiptir.

Her ne kadar BlueStacks klavye eşlemesini destekliyor ancak hareket kısa yollarında iyi sonuç vermemektedir. BlueStacks emülatörünün en büyük dezavantajı, verimlilik uygulamalarında biraz kasmalara sebep olmasıdır.

Bunların dışında, sponsorlu reklamların olması Windows için en iyi diğer Android emülatörlerinin arkasında kalmasına neden oluyor. Ayrıca BlueStacks Android emülatörü şu anda Android 7 Nougat’ı temel almaktadır.

Fiyat: Ücretsiz / Premium 24 dolar
Neden BlueStacks kullanmalısınız?

 • Teknik bilgi gerektirmeden kurulumu kolaydır
 • Birden fazla hesap desteği
 • En son Android sürümü

3. MEmu

En İyi Android Emulatorleri 2019
MEmu Android Emülatör

MEmu, diğerlerine kıyasla nispeten yeni bir emülatördür. 2015 yılında başlatılan MeMu Play, oyun oynama konusunda ün kazanmıştır. Hız ile ilgili olarak, bu Android emülatörü Nox ve BlueStacks ile benzer sonuçlar veriyor.

MeMu Android emülatörünün en önemli özelliklerinden biri hem AMD hem de Nvidia çipleri için desteğinin olmasıdır. Aynı zamanda Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de destekliyor. MeMu yüksek performanslı oyun oynamayı sunduğu için, grafik performansı nispeten zayıftır. Diğer emülatörlere kıyasla dokuların ve pürüzsüzlüğün eksik olduğunu fark edebilirsiniz.

MEmu şu anda Android Lollipop sürümünü temel almaktadır. Verimlilik söz konusu olduğunda sınıfın en iyisidir. Ingress ya da Pokémon Go gibi oyunlarını oynamayı dört gözle bekliyorsanız, bu sizin seçiminiz olmalı.

Fiyat: Ücretsiz
Neden MEmu kullanmalısınız?

 • Oyun Performansı
 • Google Haritalar’da sanal konumunuzu ayarlayın
 • AMD ve NVidia desteği

4. Ko Player

En İyi Android Emulatorleri 2019
Ko Player

Tıpkı diğer Android oyun emülatörleri gibi, Ko Player da hafif bir yazılımla gecikmesiz oyun deneyimi sunmaya odaklanmıştır. Ancak Ko Player’ın ücretsiz olduğu için burada ve orada çok az reklam görebilirsiniz.

Uygulama oynatıcısının uygulamaları kurması ve gezinmesi kolaydır. Aynı zamanda klavye haritalama ve gamepad emülasyonunu da destekler. Bu Android emülatörünün dezavantajı, bazen ansızın donmalara sebep olmasıdır. Programın kaldırılması da bazen zorlayabilir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Ko Player kullanmalısınız?

 • Basit kullanıcı arayüzü
 • Herhangi bir Android cihazı ile eşleşme
 • Kolay Kurulum

5. Genymotion

En İyi Android Emulatorleri 2019
Genymotion

Genymotion sıradan Android emülatörünü değildir. Sadece geliştiricilere yöneliktir. Android simülatörü, farklı Android sürümlerine sahip çeşitli sanal cihazlarda uygulamaları test etmenize olanak sağlar.

Emülatör, Android SDK ve Android Studio ile uyumludur. MacOS ve Linux işletim sisteleriyle bile çalışıyor. Genymotion, geliştiricilere yöneldiğinden, geliştirici dostu birçok özellikle donatılmıştır. Ve Android oyun deneyimi arayanlar için doğru seçim olmayabilir.

Fiyatı: Deneme Sürümü / Premium 136 Dolar (yıllık).
Genymotion neden kullanmalısınız?

 • Android Studio’yu destekler
 • MacOS ve Linux’ta çalışır
 • Sürümleri Android 4.1’den 8.0’e kadardır

6.  Android Studio

En İyi Android Emulatorleri 2019
Android Studio

Android Studio, Google’ın kendisinden ve özellikle geliştiricilere hitap eden bir geliştirme programıdır. Temel olarak, geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmalarına ve test etmelerine yardımcı olacak bir dizi araç ve eklentiyle birlikte gelir.

Android Studio’nun yerleşik bir emülatörü var, ancak Genymotion ile karşılaştırıldığında daha az özellik barındırıyor. Emülatör kuşkusuz genel kullanım ve ağır oyunlar oynamak için değildir. Android Studio’yu ayarlamak zor ancak aynı anda birçok geliştiricinin favorisidir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Android Studio’yu kullanmalısınız?

 • Google’ın resmi emülatörü
 • Düzenli güncellemeleri vardır

7. Remix OS

En İyi Android Emulatorleri 2019
Remix OS

Remix OS’da diğer Android emülatörleri gibi standart özelliklere sahiptir. Önyükleyebileceğiniz bir Android işletim sistemi vardır. Açılan ekranda kurulabilen uygulamaların aksine, Remix OS’nin ayrı bir bölüme kurulması gerekir.

Remix OS, Google’ın eski çalışanları tarafından oluşturulmuş bir şirket olan Jide Technology ürünüdür. Remix OS’yi bir USB cihazına koyabilir ve oradan herhangi bir bilgisayarda doğrudan çalıştırabilirsiniz. Android emülatörü, üretkenlik uygulamaları için iyidir, ancak ağır oyun oynamayı desteklemez.

Her ne kadar Jide teknolojisi desteğini geride bıraksa da, yine de Android Marshmallow sürümünü desteklemektedir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Remix OS kullanmalısınız?

 • Android işletim sistemi deneyimi
 • Yeni dosya yöneticisi
 • Verimlilik uygulamaları için ideal

8. Bliss OS

En İyi Android Emulatorleri 2019

Bliss OS, yukarıdaki emülatörlerden biraz farklıdır. Yani Android Emülatörlerin, Windows bilgisayarında Android’i taklit ederken, Bliss OS ise Android’in kendisidir. Ayrı bir işletim sistemi olarak kurulması gerekir.

Kurulumu için bir Sanal Makina kullanabilir ya da önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturabilir. Hatta Bliss OS ROM’u harici depolama birimine yükleyebilirsiniz.

Şimdi, PC’nizde tam Android deneyimi arıyorsanız, Bliss OS veya bir diğer işletim sistemi olan Android x86 tabanlı projeyi yüklemek her zaman daha iyidir. Gerçek şu ki, Bliss OS açık kaynak kodludur. Bundan dolayı da kullanımı biraz zor olabilir.

Fiyat: Ücretsiz
Neden Bliss OS kullanmalısınız?

 • Açık kaynak ve reklamsız
 • Android 9 Pie çalışan Beta sürümü
 • Substratum Theme motorunu destekler

Ayrıca bkz: En İyi 10 Android Video Düzenleme Uygulaması 2019 

9. ARChon

ARChon büyük bir Android emülatörü değil, aynı zamanda çok da fazla hayranı yok. Sadece Chrome OS’un ilk çıktığı zamanlarda Android uygulamalarını çalıştırmak için geliştirilmiş bir yama gibi yayınlandı.

Google, Chrome Web Tarayıcısı’nda iki veya üç Android uygulaması için destek getirdiğinde başladı. Bundan sonra GitHub geliştiricisi biraz daha ileri götürdü ve tüm Android uygulamalarını Chrome’da çalıştırmak için ARChon’u piyasaya sürdü.

10. GameLoop

Söz konusu oyun oynamak olduğunda muhtemelen bu zamana kadar denediğim en iyi emülatör diyebilirim. Arayüzü oldukça basit ve sadece desteklediği uygulamaları çalıştırmakta. Ve bu da standart bir kullanıcı için oldukça verimli.

PUBG ve Call of Duty Modern Warfare için en iyi seçeneklerden birisidir. Oyun emülatörleri arasında sistem ayarlamaları yapmanıza ve optimizasyon bakımından fazla kasmamasına olanak sağlayacak seçenekleri vardır.

11. LDPlayer

LDPlayer oyuncular için ücretsiz bir Android emülatörüdür. İyi klavye haritalama kontrolleri ve en yeni oyunlar için destek dahil olmak üzere her zamanki oyuncu odaklı özelliklere sahiptir. Bu, neredeyse aylık olarak aktif güncellemeler alan listedeki birkaç emülatörden biridir. Garena Free Fire, Clash of Clans, Brawl Stars, Black Desert Mobile, PUBG Mobile ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi oyunu destekliyor.

12. Phoenix OS

Phoenix OS, PC için daha yeni Android emülatörlerinden biridir. Bugünlerde olduğu gibi, bir oyun deneyimine sahiptir. Bununla birlikte, masaüstü benzeri bir deneyime de sahiptir, bu nedenle aslında verimlilik için de iyi çalışır. Google Play Hizmetleri vardır, ancak bu hizmetleri güncellemek bazen biraz acı verici olabilir.

Bu, Google Play Store‘daki her uygulamayı ve oyunu alacağınız anlamına gelir. Phoenix OS, Android emülatörü için nispeten modern olan Android 7.1‘i de çalıştırıyor. Emülatörü resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

13. PrimeOS

PrimeOS, Android emülatör alanında göze çarpıyor. Aslında bir emülatör değil. Bunu bilgisayarınıza bir bölüm olarak yüklersiniz ve yerel Android çalışmasını başlatır. Bu, oyuncu odaklı bir Android deneyimidir, ancak gerçekten isterseniz bunu verimlilik için tamamen kullanabilirsiniz.

PrimeOS, bir oyun merkezi, fare ve klavye desteği ve çoğu Android uygulamasına ve oyununa erişim içerir. Açıkçası, tüm Chrome parçaları eksi ChromeOS gibi çalışır. İstediğiniz gibi çoklu görev yapabilir, video içeriği izleyebilir veya oyun oynayabilirsiniz. Bu emülator oldukça yeni olduğu için henüz derinlemesine test etmedik. Kullanımı ücretsizdir.

14. Xamarin

Xamarin, Android Studio‘ya benzer bir IDE’dir. Fark, daha da büyük bir geliştirme ortamı için Microsoft Visual Studio gibi şeylere bağlanabilmesidir. Ayrıca, Android Studio gibi, uygulama veya oyun testi için yerleşik bir emülatör ile birlikte gelir. Kolayca anlaşılamaması durumunda, bunu yalnızca geliştiricilere öneriyoruz.

Kurulum, düzenli kullanım için çok sıkıcıdır. Xamarin’in emülatörü, Genymotion kadar güçlü değildir, ancak bunu kullanmayı planlıyorsanız işinizi halleder ve ihtiyaçlarınız için de yapılandırılabilir. Kişisel kullanım için ücretsizdir. Şirketler ve daha büyük ekipler bir ödeme planı üzerinde pazarlık yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

18 YORUMLAR

  • Merhabalar,

   Elimizden geldiği kadar yabancı kaynaklardan haberler, makaleler, incelemeler derleyip kullanıcılara sunuyoruz. Türkçe kaynaklar sıkıntılı olduğu için yabancı kaynaklara mecburuz ve ingilizce bilmeyen pek çok kullanıcımız mevcut. Her ne kadar siz bizi hırsız yerine koysanız da biz iyi bir şey yaptığımızı düşünüyoruz.

 1. şaka mı bu biri hırsızlığı savunmuş diğeri de doğru demiş:) nasıl olur da hırsızlık onaylanabilir. başka siteden aldıysan şu siteden alıntıdır yaz öyle paylaş. bunun adı aksi takdirde hırsızlıktır.

  • Hemen bi açıklık getireyim. Eğer içeriği olduğu gibi alıp Türkçeye çevirirsek kaynak linkini tabii ki koyuyoruz. Fakat bir kaç içerik okuyup, derlediğimizde kendi tecrübelerimize göre yazıyoruz. Tek amacımız var ve bu da Türkçe içerikler oluşturmak.

 2. yazık eğitim seviyesini anladım haydi düştü diyelim. akıl işi nasıl olacak ? hani rabbim herkese eşit akıl dağıtmıştı. burak ve bbaradlam iki salatalık galiba siz diğer siteler alıntı yapmıyor sadece burası yapıyor sanıyorsunuz. tüm teknoloji siteleri alıntı yapar ve buna çalmak denmez. mesela türk program çıksa elin çinlisi kendi sitesinde paylaşırken nerden almış olacak; türk sitesinden tabii ki. yazık sizin gibilerle aynı havayı soluyoruz çok yazık..

 3. Gayet güzel olmuş. Çalıntı diyen arkadaşlar, bu sitelerin nasıl hazırlandığını zannediyor bilmiyorum. Bu tür makaleler araştırıp, kaynaklardan faydalanıp yazılır. Fakat kendileri bi tarafından uydurup yapıyorsa onu bilemem. Sizin elinize sağlık diyorum.

 4. Nox Player’dan COD Mobile oynayan varmı? Klavye ayarlamak cok zor 3 ayrı klavye düzeni ayarlamak zorundayız COD için NOX indirecek varsa uzakdurun cok sinir bozucu hazr klavye ataması yok.. Noxla oynayan varsa elindeki ayar dosyasını not defteri ile acıp yollasın lütfen (Ayar dosyasına ulaşmak için C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\Nox\keyboardConfig\com.activision.callofduty.shooter\1280×720 içinde bu şekilde 5a476bf1f03b4af09e6dc1cbd0325752 d987c5991e4e41c498a4b56299352acc bu şekilde olan dosyaları birlikte aç diyip not defteri ile acın ordaki ayar dökümünü koplalayıp burdan yazın veya birdenden upload edip link yollayın

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here