Ana SayfaİpucuEn İyi Android Emülatörleri 2022

En İyi Android Emülatörleri 2022

Doğrudan bilgisayarınızdan oyun oynayın, üretken şeyler yapın ve Android uygulamalarını ve oyunlarını çalıştırın. 2022 yılının en iyi emülatörlerini sizin için bu yazımızda derledik.

-

Huawei Watch Buds Çarpıcı Tasarımıyla Piyasaya Çıktı!

Huawei Watch Buds bugün piyasaya sürüldü. Kulaklıklar için bir bölme ile birlikte gelen benzersiz bir...

Bilgisayarınızı bir telefon, tablet gibi rahatlıkla kullanmak ister miydiniz ? Bu sanal cihaz sayesinde telefon veya tabletlerinizde yapamadıklarınızı bile yapmak mümkün. Hadi şimdi gelin en iyi android emülatörler listemize göz atarak; sizin için en uygun emülatörü seçelim.

Android emülatörleri şaşırtıcı derecede popülerdir. PC’nizde mobil oyun oynamanın birçok avantajı vardır. Kontroller için farenizi ve klavyenizi kullanabilir, telefonunuzun pilini tüketmeden oyun oynayabilirsiniz. Üretken insanlar, temelde aynı nedenle mobil uygulamalardan yararlanabilir. Bir bilgisayarda Android’i taklit etmek eskisinden çok daha kolay. Size hem PC hem de Mac için en iyi Android emülatörlerini göstereceğiz.

Liste eskisinden biraz daha kısa. Büyük rakiplerin çoğu iflas etti. Eski girenleri ve onlara ne olduğunu kontrol etmek için makalenin en altına bakın.

İnsanlar neden başlamak için bir emülatör kullanıyor?

Cevabı çok basit. Bir Android emulatör için üç ana kullanım vardır. Birincisi oyun oynamak. PC’deki mobil oyunlar, her şeyi daha kolay görmek için daha büyük ekranınızı kullanmanızı sağlar. Ayrıca, fare ve klavye desteği birçok şeyi biraz daha kolaylaştırır. Ayrıca, bilgisayarınız genellikle fişe takılıdır ve sınırsız pil ömrü sunarken, telefonunuz prize takılıyken bir oyun çalıştırmak zorunda kalırsa büyük olasılıkla aşırı ısınır. Daha hardcore mobil oyunculardan bazıları, oyunların hakkını vermek için bir Android emulatöründe çalıştıracaktır.

İkinci en popüler kullanım durumu, uygulama geliştirme içindir. Mevcut birkaç araç daha var. Geliştirme odaklı emulatörler genellikle bir IDE’yi emülatörleriyle birleştirir, böylece geliştiriciler uygulamalarını kodlayabilir, emülatörde çalıştırabilir ve gerektiğinde hataları düzeltebilir. Android Studio, tüm rakipleri burada sudan çıkarıyor. Geliştiricilerin belirli cihazları taklit etmesine izin veren bir Android Sanal Cihaz (AVD) işlevi kullanır. Geliştiricilerin piyasaya sürülmeden önce çok çeşitli cihazlarda test etmelerine yardımcı olarak daha az hata sağlar.

Son kullanım verimliliktir. Çoğu mobil üretkenlik aracı PC veya Mac’te zaten mevcut olduğundan, bu daha az yaygındır. Ayrıca, Chromebook’lar, Android uygulamalarını çalıştırmada emülatörlerden daha ucuz ve daha iyidir. Bununla birlikte, bazı mobil uygulamaların kullanımı PC’deki benzerlerinden daha kolaydır, bu nedenle bir emülatör gerçekten yardımcı olabilir.

PC ve Mac için en iyi Android emülatörleri

Windows 11

1- Nox Player

NOX-Player

Nox Player, 4.4 KitKat’a dayanan, Windows için bir başka yeni Android emülatörüdür. Ayarlarda, CPU çekirdek sayısını, FPS’yi veya Ram’e Nox’a ayırmak istediğiniz miktarı değiştirebileceğiniz; uygulamada oyunlarda uyumluluk sağladığınız takdirde iki grafik oluşturma modu arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Google Play Store için dâhili bir destek ile birlikte gelir. Simüle dokunuş, klavye haritalamanın diğer adı ve oyun oynamanıza yardımcı olurken; komut dosya kaydı sayesinde olayları ekranda kayıtlı tutmanızı sağlar.

2- Bluestacks

Bluestacks

Bluestack, PC’ler için en popüler android emülatörlerinden biridir. Oyun oynamak için tercih edilen bu emülatör Google Play Store desteği ile; optimize edilmiş özel oyunlar sayesinde harika bir deneyim yaşama imkanı sunuyor. Bu emülatör oyun performansı olarakta gayet iyi olup yalnızca düşük bilgisayarlarda gecikmeleri, kasılmalara neden olabiliyor.

3- Android Studio

Android Studio

Android Studio, tam anlamıyla bir android emülatör sayılmasada temel olarak, geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmalarına ve test etmelerine yardımcı olacak bir dizi araç ve eklentiyle birlikte gelir. Android Studio’nun yerleşik bir emülatörü vardır fakat daha az özelliğe sahiptir.

4- Remix OS

Remix OS

Windows gibi ön yüklemeli olarak ayrı bir işletim sistemiyle kurulan RemixOS, Google’ın eski çalışanları tarafından kurulmuş olup Jide Technology tarafından geliştirilmiştir. Bu emilatörü USB belleğe attıktan sonra bilgisayarınızla bağlamak için Windows’u kurar gibi kurabilirsiniz.

5- LeapDroid

LeapDroid

LeapDroid, kapanacak olmasına rağmen farklı kaynaklardan indirebileceğiniz güçlü bir android amülatördür. Android 4.4 KitKat’a dayalı, tarayıcı, müzik, kamera gibi tüm AOSP uygulamaları ile birlikte gelip ana ekranda, popüler oyun başlıklarını indirmek için kısayollar sunar. Klavye eşleme özelliğini de desteyen uygulama bu sayede klavye kısayollarıyla rahatça oynayabilmenizi sağlar.

6- ARChon

ARChon

Tam anlamıyla emülatör olmayan diğer bir uygulama da ARChon’dur. Tüm Android uygulamalarını Chrome tarayıcınıza ekleyip çalıştıran uygulama güçlü oyunlar için pek uygun olmasa da kolay kullanımı sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Uygulamayı kurmak için gerekli yolları izleyip ayarlar, uzantılar aracılığıyla da sağ üstten geliştirici modunu açıp çıkardığınız klasörü sürükleyerek eklenti sayfasına bırakın ve eklentiyi kurarak aktif hale getirebilirsiniz.

7- LD Player

LD Player

Hızlı oyun performansı ve oyun optimizasyonu ile ön plana çıkan oldukça yeni bir android emülatör olan LD Player,  klavye eşleme ve gampad desteği gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Aynı zamanda çoklu pencere desteğine sahip uygulama RAM ve işlemci kullanımını manuel olarak ayarlamanıza imkan sağlıyor.

8- MEmu

MEmu

2015 yılında kullanılmaya başlanılan MeMu Play, diğer emülatörlere nispeten yeni bir oyuncu emülatörü. Nox ve BlueStacks ile benzer sonuçlar veren android bir emilatörün en önemli özelliklerinden biri de AMD ve Nvidia çipleri ile destekleniyor olması. Aynı zamanda Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de destekliyor. Grafik performansı bir tık zayıf kalsada oldukça iyi bir uygulama.

9- PrimeOS

PrimeOS

PrimeOS, açık kaynaklı Androidx86 tabanlı işletim sistemi bir USB sürücü kullanılarak önyüklenebilir veya bir bilgisayarda yan işletim sistemi olarak kurulabilir.
Oyun performansı iyi olsa da PrimeOS’un gerçek potansiyeli masaüstünde Android benzeri bir deneyim sunmaktır. Diğer android emülatörlere güçlü bir rakip olan PrimeOS, sezgisel tasarımı sayesinde kolay kullanım özelliğine sahiptir. Oyunlarda çoklu pencere desteği ve klavye eşlemesi sunar. Yukarıda gördüğünüz gibi MEmu uygulamasının aksine yüksek grafik ayarları yüzünden oyunları kasılmalar yaşayabiliyor.

10- Xamarin

XamarinLogo

Xamarin, Android Studio’ya benzer bir IDE’dir.  Microsoft Visual Studio gibi arayüzlere bağlanabilme özelliğine sahip Xamarin, Android Studio gibi, uygulama veya oyun testi için yerleşik bir emülatör ile birlikte gelir. Bu emülatör oyundan ziyade geliştirici olarak tercih edilirse daha doğru bir yönlendirme olur.
Xamarin’i istediğiniz gibi özelleştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz.  Kişisel kullanım için ücretsizdir.

11- Bliss OS

Bliss OS, bu listede ilk kez yer aldığından beri çok yol kat etti. Kesinlikle daha iyi emülatörlerden biridir. Kullanmanın üç farklı yolu vardır. Birincisi, bir flash sürücüden başlattığınız canlı önyükleme seçeneğidir. İkinci olarak, PC’nize bir bölüm olarak yükleyebilir ve doğrudan Bliss OS’ye önyükleyebilirsiniz. Son olarak, sanal bir makine aracılığıyla yükleyebilirsiniz. Tüm kurulum yöntemleri için buraya tıklayın. Flash sürücü veya tam önyükleme yöntemini öneririz.

Bliss’in faydaları burada. Kararlı sürüm, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle Android 9’u çalıştırıyor. Android 11, deneysel yapılarla çalışıyor ve Android 12 de yolda. Bu, bu listedeki emülatörlerin çoğundan daha yeni. Bu, en yeni oyunların hepsini olmasa da çoğunu oynamanıza ve mevcut hemen hemen her uygulamayı kullanmanıza izin vermelidir.

Başka bir deyişle, kurulumu tamamlayabilirseniz, Bliss oldukça çok yönlü bir seçenektir. Ara sıra bug olabilir, ancak bunun dışında iyi çalıştı. Eksik olan tek şey, Nox, Bluestacks ve diğerleri gibi rakiplerin daha oyuncu odaklı özelliklerinden bazıları, ancak bunun önemli olduğunu düşünmüyoruz. İsterseniz isteğe bağlı olarak Google uygulamalarıyla birlikte gelir. Bliss, çok sevdiğimiz ücretsiz ve açık kaynaklıdır.

12- GameLoop

GameLoop, oyuncular için oluşturulmuş ikinci emülatörümüzdür. Aslında PUBG: Mobile gibi çeşitli popüler mobil oyunların geliştiricileri Tencent’e ait. Kurulum işlemi basittir, bu nedenle sadece birkaç dakika içinde buna başlayabilirsiniz. Kurulduktan sonra çeşitli oyunlar oynayabilir veya çeşitli uygulamaları kullanabilirsiniz. TikTok, Call of Duty: Mobile ve diğer birkaç oyunu test ettik. Her şey iyi çalıştı. Google Play stok ile gelmiyor, ancak oradan bir şey indirmeniz gerekirse GameLoop bileşenleri indiriyor.

Testlerimizde bazı sorunlar yaşadık. Bazı şeylerin indirilmesi birkaç kez denendi ve birkaç hatayı kontrol etmek zorunda kaldık. Yine de bu, diğerleri gibi VT kullanmaz ve Call of Duty: Mobile ve PUBG: Mobile gibi resmi olarak desteklenen oyunlar için bazı ilginç ekstralara sahiptir. Emülatör, istediğiniz oyunları destekliyorsa gayet kullanışlıdır. Pek çok başka şey için de kullanılabilir, ancak bazılarının kurulumu ve kullanımı sıkıntılı olabilir.

13- MuMu Player

MuMu Player, Onmyoji, Vikingard ve diğerleri gibi bazı popüler mobil oyunların geliştiricisi olan Netease’den oyun odaklı bir emülatördür. Ana sürüm Android 6’yı çalıştırıyor, ancak hem Android 9 hem de Android 11 için test aşamasında olan bir beta var. Düşük kaliteli bilgisayarlarla kullanabileceğiniz daha hafif bir versiyon olan MuMu Nebula da var. Kurulum, bir dosyayı indirip kurmak kadar kolaydır. Bazı kurulumlarla, yalnızca yaklaşık beş ila on dakika sürer.

MuMu Player, uygulamanın alt kısmında LDPlayer ve MeMU Play ile neredeyse aynı şekilde çalışan bir araç çubuğuna sahiptir. APK’ları yükleyebilir, ekran görüntüleri alabilir, video kaydedebilir ve onunla tuş eşlemeyi ayarlayabilirsiniz. Bunun da gamepad desteği var. Aksi takdirde, diğer herhangi bir emülatör gibi çalışır. Google Play’e giriş yapın, oyunlarınızı indirin ve oynayın.

Bu konuda herhangi bir sorun yaşamadık. Kullanıcı arayüzü ve kontroller, MeMU ve LDPlayer’a çok benzer, bu nedenle eğer bir tane kullandıysanız, buna oldukça hızlı bir şekilde alışabileceksiniz. Android 7 çalıştırdığına inanıyoruz, ancak emülatör, geleneksel şekilde kontrol etmek için ayarlara gitmenize izin vermiyor. Test oyunlarımızı şikayet etmeden çalıştırdı ve ekstra özellikler açısından güzeldi.

-- Reklam --

Huawei FreeBuds 5i Bugün Satışa Çıktı!

Huawei bugün, anavatanı Çin'de birçok yeni ürününü piyasaya sürdü. Huawei FreeBuds 5i kulaklık da bunlardan biri. Yeni piyasaya sürülen...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz