Ana SayfaİpucuEn İyi Oyuncu Klavyeleri!

En İyi Oyuncu Klavyeleri!

İnternetin her eve girmesi ve teknolojinin gelişmesi yeni sektörlerin açılmasına neden oldu. Bunlardan birisi de oyun sektörü oldu. E-spor büyük bir pazar haline gelirken, birçok insanda profesyonel oyuncuların kullandığı ekipmanları kullanarak aynı deneyimi yaşamaya çalıştı.

-

Eternal Fire Astralis’i de Eledi BIG İle Eşleşti

ESL Pro League Season 18 D grubunda birbirinden zorlu mücadelelere girişen Eternal Fire, gruptan çıkmayı...

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber oyun sektörü de büyük bir atılım gösterdi. Oyuncu ekipmanları giderek gelişti. Bugünkü yazımızda sizlere en iyi oyuncu klavyeleri hakkında tavsiyeler ve bilinmesi gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

İnternetin her eve girmesi ve teknolojinin gelişmesi yeni sektörlerin açılmasına neden oldu. Bunlardan birisi de oyun sektörü oldu. E-spor büyük bir pazar haline gelirken, birçok insanda profesyonel oyuncuların kullandığı ekipmanları kullanarak aynı deneyimi yaşamaya çalıştı. Bu bağlamda fareler, monitörler ve klavyeler en çok ilgi gören ekipmanlar oldu.

Listeye geçmeden önce bilmeniz gereken şey ülkemizde devam eden kur dalgalanmaları olmalıdır. Listede yer alan ekipmanlar ülkemiz şartlarında bütçe dostu olmaya bilir ancak bu ekipmanlar tüm dünya özelinde oyuncuların sıklıkla tercih ettiği ekipmanlar arasında yer almaktadır.

En İyi Oyuncu Klavyeleri

1- Logitech K70 TKL Champion Mekanik Oyuncu Klavyesi

en iyi oyuncu ekipmanları

Bildiğiniz gibi en popüler olan oyuncu ekipmanlarının başında her zaman Corsair ürünleri yer almaktadır. Corsair’in bu modeli özellikle oyun oynarken konfor sağlamak isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanmıştır. Hem konfor hem de şıklık olarak her ihtiyacınızı karşılıyor. Ayrıca bilek desteği sayesinde uzun süren kullanımlarda maksimum verimi alabiliyorsunuz.

2- Razer Blackwidow V3 Oyuncu Klavyesi

en iyi oyuncu ekipmanları

Uzun süreli kullanımlarda sağladığı konfor ve dayanıklılığı ile dikkat çeken bu model, Alüminyum yapıya sahiptir. 150’den fazla dinamik tepkisi bulunan modelde, derin aydınlatma özelliği dikkat çekiyor. Bir önceki modelde olduğu gibi bu modelde de bilek desteği uzun süren kullanımlarda kullanıcıların konforunu sağlıyor.

3- Steelseries Apex Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi

en iyi oyuncu klavyeleri

Metal gövdesi ile uzun bir ömre sahip olan model, hem konforlu hem de dayanıklı olarak dikkat çekiyor. Steelseries Oyuncu Klavyesi USB bağlantısı ile masa arkasında biriken kablo problemlerini ortadan kaldırır. Omnipoint switchler 0.4mm İle 3.6mm değerleri arasında herhangi bir noktada İstenilen çalışma özelliğini karşılamak amacıyla ayarlanır.

4- Asus ROG Strix Flare II Animate Mekanik Oyuncu Klavyesi

en iyi oyuncu klavyeleri

Bu klavyenin en çarpıcı yanı, birçok üründe test ettiğimiz Animate özelliğinin şimdi de ROG Strix Flare II Animate klavye modelinde karşımıza çıkıyor oluşu. Klavyenin sağ üst bölümündeki AniMe Matrix LED ekran, 312 adet programlanabilir mini LED ile oyunculara özel görseller, animasyonlar, ses görselleştirme seçenekleri, parlaklık düzeyi gibi sistem ayarlarını görüntüleme imkanı sunuyor.

5- Asus ROG Strix Scope NX TKL Deluxe Oyuncu Klavyesi

en iyi oyuncu ekipmanları

Yumuşak bilek destekli ASUS ROG Strix Scope NX TKL Deluxe, FPS oyunları için özel olarak tasarlanmış ve içerisinde RGB ışıkların bulunduğu bir klavye. Yüksek performans arayanlar için özel olarak donatılmış bu mekanik klavye, kendine özgü oyun içi atama tuşları ile ön plana çıkıyor.

Oyuncu Klavyesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Bilek desteği
  • Işıklandırma
  • Switch
  • Kablo uzunluğu
  • Malzeme

Sizler için en iyi oyuncu klavyeleri hakkında yaptığımızı araştırmayı paylaştık. Listedeki ürünler, dünyada oyunseverlerin en çok tercih ettiği ekipmanlardan oluşmaktadır.

Okul Alışverişi İçin Faydalı Siteler

Windows 11 İle Geçiş Anahtarları Özelliği Sunuldu

Bugün Microsoft, Windows 11 için yeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına geçti. Bu güncelleme, işletim sistemine pek çok özelliği...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz