En İyi Yapılacaklar Listesi Uygulamaları 2023

Herhangi bir üretkenlik aracının temel özelliklerinden biri yapılacaklar listesidir. Bu liste bir hedefe ulaşmak için başarmanız gereken şeylerin bir listesidir. Liste tüm görevlerinizi tek bir yerde birleştirecektir. Etkili bir yapılacaklar listesi, öncelikleri belirlemenize, ilerlemenizi takip etmenize, hafızanızı tazelemenize ve görevleri zamanında yerine getirmenize yardımcı olabilir.

Karmaşık özelliklere sahip üst düzey bir yapılacaklar listesi uygulaması için fazladan harcama yapmanıza gerek yok. En iyi yapılacaklar listesi uygulamaları hayatınızı kolaylaştıracak kadar basit, aynı zamanda işlerinizi halletmenize izin verecek kadar güçlü olmalıdır. Bu listede en iyi olduğunu düşündüğümüz yapılacaklar listesi uygulamalarını sizin için bir araya getirdik.

nTask

nTask, bireyler ve ekipler için oluşturulmuş en iyi görev yönetimi araçlarından biridir. Güçlü özellikler arasında gezinmenizi sağlayan basitleştirilmiş, kullanıcı dostu GUI’si ile nTask, görev tamamlamaya yardımcı olma konusunda rakiplerinden sıyrılıyor. Görevler ve alt görevler oluşturabilir ve bunları tek seferlik veya yinelenen görevler olarak zamanlayabilirsiniz. Kontrol listeleri aracılığıyla yapılması gerekenleri listeleyebilirsiniz. Üstelik projeler oluşturabilir ve bunların altında birden fazla görevi ilişkilendirebilirsiniz. Görevleri düzenleyebilir, önceliklendirebilir ve görev durumunu izleyebilirsiniz.

Todoist

Todoist ile görevler oluşturabilir, bunları düzenleyebilir ve önceliklendirebilir, alt görevler ve bağımlılıklar oluşturabilir, ayrıca projeler ve alt projeler oluşturabilirsiniz. Görevleri etiketleyebilir, renk kodlarıyla özelleştirebilir ve görevleri takip etmek için son tarihler ekleyebilirsiniz. Todoist’in öne çıkan özelliklerinden biri de Akıllı Program olarak bilinen yapay zeka destekli özelliktir. Uygulama, Akıllı Zamanlama aracılığıyla mevcut görevleri planlamak ve yeniden planlamak için en uygun tarihleri ​​önerir. Ayrıca Todoist Karma ile haftalık ve aylık görevleri tamamlayarak, gelişmiş özellikleri kullanarak ve üretkenlik hedeflerine ulaşarak puan kazanırsınız. Farklı renkteki projelerin yer aldığı grafikler aracılığıyla ilerlemenizi takip edebilirsiniz.

TickTick

TickTick, geleneksel görev yönetiminin gücünü uygulama öncelikli bir arayüzde kullanır. Konuma dayalı hatırlatma ayarları, ses girişi ve platformlar arasında gerçek zamanlı veri senkronizasyonu gibi doğru yolda kalmanıza yardımcı olacak daha geniş yeteneklere sahiptir. Ayrıca tüm özelliklere sahip olmayan daha küçük bir programa ihtiyacınız varsa ekibinizin çalışma ortamında kullanabileceği listeleri de paylaşabilirsiniz.

Remember The Milk

Milk tüm aile ve kişisel görevlerinizi takip etmenize yardımcı olan harika bir görev yöneticisidir. Uygulama sayesinde hatırlatıcılar ayarlayabilir, başkalarına görev atayabilir ve önemli son teslim tarihlerini kaçırmadığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca kendi renk temalarınız ve etiketlerinizle özelleştirmeniz de kolaydır; böylece ne yapılması gerektiğini bir bakışta hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Toodledo

Toodledo ağırlıklı olarak görev yönetimine odaklanır ve yapılacak işlerinizi en basit ve kolay şekilde düzenlemenizi sağlar. Her görevin altına diğer temel bilgilerin yanı sıra birden fazla alt görev, not ve öncelik düzeyi ekleyebilirsiniz. Listelere ek olarak Toodledo, bir taslak oluşturarak görevlerin yönetilmesine yardımcı olur. Tüm görevleriniz ve alt görevleriniz, önemli şeylere odaklanmanıza yardımcı olmak ve görevlerinize ilişkin genel bir görünüm sağlamak için diğer bölümlerden oluşan bir taslak biçiminde görüntülenir.

Microsoft To-Do

Microsoft To-Do, kullanabileceğiniz en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarından bir diğeridir. Microsoft To-Do, bulut tabanlıdır ve Office 365 ile tamamen entegre olur. Sıfırdan görevler oluşturmanıza, hatta Wunderlist ve Outlook gibi diğer araçlardan görevleri içe aktarmanıza olanak tanır. Görev listesi sunumlarını temalar ve renklerle özelleştirebilir, görevleri düzenleyip önceliklendirebilir, notlar ekleyebilir ve görevleri kontrol altında tutmak için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.

ClickUp

ClickUp daha üretken kalmanıza yardımcı olmak için çevrimiçi yapılacaklar listesi ve planlayıcı olarak kullanabileceğiniz harika bir üretkenlik ve görev yönetimi aracıdır. ClickUp’a Google, Airbnb, Uber ve Nike gibi çok sayıda önde gelen şirket güvenmektedir. Ayrıca dokümanlar, hatırlatıcılar, hedefler ve takvimler gibi bir dizi işlev ve özellik sunarlar. ClickUp ile kişisel veya işle ilgili görevler için kullanımı kolay bir yapılacaklar listesi edinebilirsiniz.

Any.do

Any.do, yapılacak işlerinizi oluşturmak ve yönetmek için kullanılabilecek en kolay uygulamalardan biridir. Görevlerin hızlı bir şekilde oluşturulmasına ve tamamlandığında kontrol edilmesine yardımcı olan basit görev ve alt görev klasörlerinden oluşur. Uygulama, dosyalar için kolay bir sürükle ve bırak seçeneğiyle birlikte gelir. Uygulamanın ilginç bir özelliği sesli giriş özelliğidir. Uzun yapılacaklar listesi yazmaktan çekiniyor ve konuşmayı tercih ediyorsanız bu uygulama tam size göre. Any.do, akıllı telefonunuza konuşarak yapılacaklar listesi oluşturmanıza ve ardından tıpkı sanal kişisel asistan gibi görevlerinizi sizin için oluşturmanıza olanak tanır.

Evernote

Evernote, kişisel ve profesyonel görevlerin düzenlenmesini kullanıcı için kolaylaştıran, görev yönetimi özellikleriyle donatılmış kapsamlı bir çevrimiçi not defteri aracıdır. Bunun dışında Evernote, kullanıcıların beğendikleri herhangi bir web sayfasını veya çevrimiçi bilgiyi, onları doğrudan Evernote hesaplarına ekleyen web kırpma aracı aracılığıyla kaydetmelerine de olanak tanır. Ayrıca ortak çalışma alanları ve üçüncü taraf uygulamalarıyla entegrasyonlar aracılığıyla ekiplerin projeler üzerinde işbirliği yapmasına ve toplantıları yönetmesine olanak tanır.

Google Keep

En iyi yapılacaklar listesi uygulamalarından biri de Google Keep’tir. Sizin için en iyisi olmayabilir çünkü diğer uygulamalarının aksine Google Keep’in sağlam bir dizi özelliği yoktur. Ancak hareket halindeyken basit yapılacaklar listeleri oluşturmayı seven biriyseniz bu sizin için doğru uygulama olabilir. Google Keep öncelikle herhangi bir cihazdan erişilebilen hızlı listeler oluşturmak için kullanılır. Temel olarak, tüm önemli yapılacakları yazabileceğiniz, resimleri ve sesli notları kaydedebileceğiniz ve görevleri tamamladıktan sonra işaretleyebileceğiniz basit bir not alma platformudur. Uygulamanın Google Drive’a bağlı olması, birden fazla cihazla senkronizasyonu kolaylaştırır.

Notion

Notion, günlük yapılacak işlerinizi yönetmek ve önemli belgelerinizin kaydını tutmak için hepsi bir arada bir platform sağlar. Bir şeyleri takip etmek için birden fazla uygulama arasında geçiş yapmanıza gerek yok. Bu uygulama, yapılacaklar listeleri oluşturmak, not almak ve verileri elektronik tablolar ve veritabanları biçiminde yönetmek için esnek bir arayüz sağlar. Bu şekilde Notion, verilerinizle bağlantı kurmanın birden fazla yolunu sunar. Uygulama, kullanmanız ve bir taslak tasarlamanız için yerleşik şablonlarla birlikte gelir. Bu taslak iş akışına açıklık getirir ve ekip üyelerinin proje gereksinimlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Keep and Share

Keep and Share, kapsamlı ve pratik özellik koleksiyonu nedeniyle en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarından biridir. Metin, resimler ve dosyalar aracılığıyla gününüzü takvimde planlamanıza olanak tanır. Notlarınızı doğrudan yazın, yükleyin ve arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın. Hatta görevlerinizi birden fazla duruma göre filtreleyebilirsiniz. Ayrıca, indirilebilir olarak ayarlayabileceğiniz bu dosyaları web sitenize gömebilirsiniz.

SimpleNote

Farklı cihazlarda verimli bir şekilde çalışan basit ve hızlı bir yapılacaklar listesi uygulaması arıyorsanız SimpleNote iyi bir seçenektir. Günlük görevlerinizi yönetmek, düzenlemek ve ekip üyelerinizle işbirliği yapmak için SimpleNote uygulamasını kolayca kullanabilirsiniz. Etiketler ve raptiye özelliği sayesinde not alanınızda oluşturduğunuz istediğiniz görevleri kolayca arayabilirsiniz. SimpleNote, daha az çabayla daha fazlasını yapmak için minimalizm olgusuyla oluşturulmuştur. SimpleNote’un diğer yapılacaklar listesi uygulamaları veya not alma uygulamaları tarafından sunulan zengin özellikleri sunmamasının nedenlerinden biri de budur.

SomTodo

Bazen kendinizi, umutsuzca bitirmeniz gereken çok sayıda yapılacak işin içinde bulabilirsiniz. SomTodo, görevlerinizi sonraki klasörler halinde düzenleyerek endişelerinizi ortadan kaldırır. Son teslim tarihlerini belirleyerek ve görevleri önceliklendirerek kişisel yapılacak işlerinizi ve profesyonel projelerinizi yönetin. Ayrıntıları netleştirmek için görevlerinize ek notlar da ekleyebilirsiniz. Bu en iyi yapılacaklar listesi uygulaması aynı zamanda sınırlı erişim için şifreler ve pin kodları ayarlayarak fikirlerinizi güvence altına almanıza olanak tanır.

Trello

Trello, yapılacaklar listesi oluşturmaya yönelik en sezgisel ve esnek Kanban uygulamasıdır. Trello, panolar oluşturmanıza ve bunları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize olanak tanır. Kişisel yapılacaklar listesi yönetim yazılımı için kullanabilir, işteki günlük yapılacak işlerinizi yönetebilir, tatilinizi planlayabilir, etkinlik organizatörü olarak kullanabilir, alışveriş listenizi düzenleyebilir ve diğer birçok görev yönetimi için kullanabilirsiniz. Operasyon sürecinizin kartlarını ve iş akışlarını oluşturarak işinizi daha verimli hale getirmeniz için yararlı bir araçtır. Bu yapılacaklar listesi uygulaması, ekibinizle işbirliğini eskisinden daha kolay hale getirir.

Habitica

Bu uygulama her birimizin içindeki oyuncu içindir. Habitica kullanıcılara bambaşka bir şey sunuyor. Uygulama, günlük yapılacak işlerinizi bir rol yapma oyununa dönüştürür ve sonunda ödüller kazanabilirsiniz. Uygulamanın bu eğlenceli yaklaşımı, sizi görevleri zamanında tamamlamaya  ve karakterinizin seviyesini yükseltmek için sizi daha fazlasını başarmaya motive eder. Kişiselleştirilmiş karakterinizi oluşturabilir, ödüllerin kilidini açabilir, zırh satın alabilir ve aynı anda yapılacaklarınızı tamamlayabilirsiniz. Öte yandan, son teslim tarihlerini kaçırırsanız veya görevleri tamamlamazsanız sağlığınız kötüleşecek ve karakteriniz ilerlemesini kaybedecektir.

Todo.txt

Basit ve en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarının işlevselliklerinden birini arıyorsanız Todo.txt tam size göre. Yapılacak işleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilir ve hepsini Todo.txt’ye kaydedebilirsiniz. Uygulama daha çok masaüstünüzdeki veya cep telefonunuzdaki bir metin belgesine benzer. Todo.txt dosyasındaki her metin satırı bir görevdir. Ayrıca yapılacaklar listenizdeki öğeleri de sıralayabilirsiniz. Minimal bir yaklaşım üzerine inşa edilmiştir. Todo.txt, yapılacak öğelerinizi ve görevlerinizi yalnızca birkaç dokunuşla yönetmenize yardımcı olabilecek bir düzenleyicidir

Checklist

Checklist, bir kontrol listesi oluşturma, görevleri ve alt görevleri ilişkilendirme ve ilerlemeyi takip etmek için hatırlatıcılar ayarlama temel prensibi üzerinde çalışır. Uygulama, genel verimliliği artırmak için sınırsız kontrol listeleri oluşturma ve bunları herkesle paylaşma olamağı sağlar. Kullanıcının hızlı bir şekilde alışmasına yardımcı olan, kullanımı kolay bir uygulamadır. Uygulamayı başlattığınızda sıfırdan kontrol listesi oluşturma zahmetine girmenize gerek yok. İhtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz büyük bir yerleşik şablon kütüphanesi var. Buna ek olarak, yapılması gerekenler konusunda işbirliği yapmak için kontrol listelerinizi arkadaşlarınız, aileniz veya iş arkadaşlarınızla rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

ProofHub

ProofHub sizin ve ekibinizin düzenli kalmasını sağlayan bir proje yönetimi ve görev yönetimi sistemidir. ProofHub ile tüm bilgilerinizin tek bir platformda merkezileştirilmesi için görevler oluşturabilir, yapılacaklar listeleri oluşturabilir ve notlar yazabilirsiniz. Bu, ekibinizin hazırlıklı kalmasını ve hiçbir kritik görevi veya bilgiyi gözden kaçırmamasını sağlar. Proje yönetimi yazılımının basit ve temiz bir arayüze ve tasarıma sahip olması, onu birçok iş akışı yönetimi aracı arasında popüler kılmaktadır.

Dynalist

Basit ve uyarlanabilir özellikler sunan bir diğer yapılacaklar listesi uygulaması Dynalist’tir. Bu uygulama, yapılacaklar listesi yönetimi için fikirlerinizi ve görevlerinizi daha temiz bir arayüzde düzenlemenizi sağlar. Görevleri ve alt görevleri farklı katmanlara gruplamanıza yardımcı olur. Dynalist’i kullanarak tarihleri ​​ve yinelenen tarihleri ​​ayarlayabilir, görev takibi için Google Takvim ile entegre olabilir, sınırsız görev oluşturabilir ve belgeleri kolayca ekleyebilirsiniz.  Uygulama, yapılacaklar listesi görevlerinize odaklanmanıza ve kullanıcı arayüzünün temiz ve sezgisel olması nedeniyle dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0