Ana SayfaİpucuePaper Teknolojisi Nedir ? Kullanışlı Mı ?

ePaper Teknolojisi Nedir ? Kullanışlı Mı ?

-

Katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon istiyorsanız, bu dakikada bir tane satın alabilirsiniz. Samsung, Huawei, Motorola gibi şirketler esnek OLED panellere sahip yepyeni katlanabilir telefonlar duyuruyor.

Ancak OLED paneller katlanabilir hale getirilen tek ekran türü değil. Nitekim bugün E Ink adlı şirket yeni bir katlanabilir ekran teknolojisi duyurdu. ePaper olarak adlandırılan teknoloji, müşterilerine incecik bir ekran vaat ediyor.

Yeni E Ink ekranı, 10.3 inçlik esnek bir panel kullanıyor. Yeni duyurulan versiyon, 2017’de çıkan ekrandan sadece 0.1 inç daha büyük. Eskiye oranla yeni tanıtılan ekrandaki temel fark, düşük ışıkta bile görmeyi kolaylaştırmak için arka ışığa sahiplik ediyor olması.

Esnek ePaper ekranı, e-Okuyucularda, e-Ink dizüstü bilgisayarlarda, e-News ve hatta küçük boyutlu tabela panolarında iyi bir kullanım alanı bulacak.

Şu anda, esnek bir ePaper ekranı kullanan ve temin edebilen bir kişi yok fakat yakın gelecekte bu teknolojinin eBookların yerini alacağından eminiz. Nitekim giyilebilir teknoloji üzerinde çalışan şirketler de bu incecik ekranı ürünlerinde kullanmayı seviyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakIxbt

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here