Ana SayfaAkıllı TelefonEsnek ve Katlanabilir Ekranlı Yeni Motorola RAZR Geliyor!

Esnek ve Katlanabilir Ekranlı Yeni Motorola RAZR Geliyor!

Bir dönemin efsane telefonu Motorola RAZR katlanabilir ve esnek ekranlı olarak geri dönüyor...

-

ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) kısa süre önce Motorola tarafından alınmış bir patent başvurusunu yayınladı. Patent belgeleri Lenovo‘nun sahip olduğu firmanın katlanabilir ekrana sahip yeni bir katlanabilir kapaklı telefonu piyasaya sürebileceğini ve geçmişteki Motorola RAZR cep telefonlarına benzediğini ortaya koyuyor.

Patent belgeleri katlanabilir telefonun iç tarafına yerleştirilmiş tek bir büyük ekran paneli ile donatıldığını göstermektedir. Kapaklı telefonu katlamak için gerekli olan menteşe ekranın altına yerleştirilmiştir. Bu nedenle telefonun esnek bir ekranla donatılmış olduğunu varsayabiliriz.

Esnek ve Katlanabilir Ekranlı Yeni Motorola RAZR Telefonu Geliyor!

Telefonun arka tarafında bir arka kamera ve altında şirketin parmak izi tarayıcısı olan logosu var. Arka kapağın alt kısmı harici bir hoparlöre sahipken telefonun katlanmış veya açılmış olup olmadığını algılayacak olan ve uygulama işlemcisi tarafından kontrol edilecek isteğe bağlı esnek sensörler de bulunur.

Esnek ve Katlanabilir Ekranlı Yeni Motorola RAZR Telefonu Geliyor!

Chicago‘daki Motorola Mobility LLC Mayıs 2017’de yukarıdaki tasarım için bir patent vermişti ve bu birkaç gün önce yayınlandı. Şirketin yeni telefon tasarımı için izin verilmiş olmasına rağmen böyle bir akıllı telefonun piyasaya sürülmesi uzun zaman alabilir. Samsung ve Huawei‘nin önümüzdeki yıl başında esnek ekranlı akıllı telefonlar piyasaya sürmeleri bekleniyor. Diğer telefon üreticilerinin de 2019’da esnek ekranlı cep telefonları piyasaya sürmesi ise olasıdır.

 

Motorola RAZR serisi geçtiğimiz on yılda şirketin en başarılı telefonlarından biri olmuştur. Bu yılın başlarında Lenovo CEO’su Mobile World Congress (MWC) 2018 teknoloji fuarında röportaj yaparken Motorola RAZR telefonun katlanabilir bir ekranla yeniden canlandırılabileceğini ima etmişti. Bu nedenle şirketin önümüzdeki yıl içinde yukarıda gösterilen patent tasarımıyla yeni bir Motorola RAZR‘ı piyasaya sürmesini bekliyoruz.

-- Reklam --
Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here