Facebook Messenger da konferans görüşmesi yaptınız mı?

Facebok, Dünyanın en popüler ikinci mesajlaşma servisi olan Facebook Messenger için konferans görüşmelerini mümkün hale getirdi.  Yeni güncelleme ile bu özelliği kullanıcılarına sunacak olan Facebook bundan sonra sesli görüşmelere üstelik grup olarak izin vermiş olacak.

Yakın bir zamanda Facebook’ un  Messenger departmanından David Marcus’un paylaştığı bir görsel, servisin yeni özelliğini gün yüzüne çıkartmış oldu. Bundan böyle Facebook Messenger üzerinden konferans görüşmeleri mümkün hale getirilmiş.Bilindiği gibi grup konuşmaları zaten uzun süredir yazılı olarak yapılabiliyordu ancak artık sesli olarak konferans görüşmelerinin önü de bu şekilde açılmış oluyor.

Facebookta-sesli-grup-gorusme-ozelligi_

İlgili özellik aynı anda hem iOS hem de Android platformlarına gelecek. Böylelikle artık Facebook Messenger VoIP görüşmelerinin de yapıldığı bir platforma dönüşmüş olacak. Aynı anda toplu olarak 50 kişi aynı görüşmelere ortak olabilecek. Birbirlerini duyup seslerini iletebilecekler.

Sesli görüşme olanakları ile Skype ve Hangouts gibi önemli uygulamalara yeni bir rakip olarak karşımıza çıkacak olan Facebook Messenger, sahip olduğu 800 milyondan fazla aktif kullanıcıları olduğunu da hesaba katacak olursak rakiplerine göre önemli bir avantaja en baştan sahşp olmuş olacak. Şimdilik bekleyin bu özelliğin rakiplerini ne derecede etkilediklerini göreceğiz. Acaba sesli görüşme pazar liderliğini Facebook gibi sağlayabilecek mi?

facebook-messenger

Taban olarak rakiplerine göre daha avantajlı sayılan Facebook Messenger çoklu katılımlı bu sesli uygulamasından (konferans görüşmesi) sonra hangi yenilikler ile karşımıza çıkacak şimdilik bilinmezlerde olsa da bu atılımların ileride  telekominakosyon firmalarını zarara uğratacağı kesin gibi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0