Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle, Android oyunlarını Windows'a getiriyor

Google, Android oyunlarını Windows’a getiriyor

Google, Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration ve Three Kingdoms Tactics dahil olmak üzere dünyanın en popüler mobil oyunlarından bazılarının piyasaya sürüleceğini duyurmaktan heyecan duyduğunu belirtti.

-

Apple, Ülkemizdeki Ürünleri Yeniden Zamladı!

Günümüzün en büyük teknoloji markalarından Apple, ülkemizdeki ürünlerine yeniden zam yaptığı açıkladı.Geçtiğimiz ayda da ülkemizdeki...

Android oyunları emülatörler aracılığıyla PC’de oynanabilirken, Windows son sürümünün yerel Android uygulamaları desteği içerdiği duyuruldu. Şimdi ise Google, Windows için bazı Android oyunları yayınladı.

Zaten Android oyunlarını Aralık 2021’de Windows’a geri getireceğini açıklamıştı. Şirket, bu oyunları Windows 11’in Play Oyunlar uygulaması aracılığıyla taşıyacaktı. Bir rapora göre, şu anda yalnızca çok sınırlı bir beta sürümünde olmasına rağmen, bu özellik nihayet kullanıma çıkıyor.

Google, Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration ve Three Kingdoms Tactics dahil olmak üzere dünyanın en popüler mobil oyunlarından bazılarının piyasaya çıkacağını duyurmaktan heyecan duyduğunu belirtti.

google-play-games

Ayrıca, bu oyunlar, başarıların yanı sıra kullanıcının ilerlemelerini PC, akıllı telefonlar ve Chrome OS gibi tüm cihazlarınız arasında senkronize edebileceği ilerlemeyi depolamak için Play Oyunlar bulutunu kullanıyor.

Ne yazık ki, normal uygulamalar şu anda beta sürümünde mevcut değil. Ancak kullanıcılar bunları Amazon App Store’dan indirebilir. Şirket, bir beta kaydı ve bir geliştirici sitesi bile başlattı. Yani ilgilenenler için, sisteminiz için minimum gereksinimler şunlar:

  • Windows 10 (v2004)
  • Katı hal sürücüsü (SSD)
  • Oyun sınıfı GPU
  • 8 mantıksal CPU çekirdeği
  • 8 GB RAM
  • 20 GB kullanılabilir depolama alanı
  • Windows yönetici hesabı
  • Donanım sanallaştırması açık olmalıdır
  • Uyumlu PC cihazı ve konfigürasyonu
-- Reklam --

iOS 17 ve getirdiği tüm yenilikler

Apple, düzenlediği WWDC 2023 geliştirici konferansında iOS 17 sisteminin lansmanını duyurdu. Apple'ın iOS 17'si, iPhone kullanıcıları için en çok...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!