Ana SayfaAndroid HaberleriGoogle Asistan, Android'de Şifre Kontrolü ile hesaplarınızı güvende tutuyor

Google Asistan, Android’de Şifre Kontrolü ile hesaplarınızı güvende tutuyor

-

ZTE Blade V40’ın Tasarımı Ortaya Çıktı!

ZTE, birinci sınıf akıllı telefonların yanı sıra orta sınıf ve ucuz telefonlar sunuyor ve şirket...

Parola yönetimi bir karmaşa gibi gelebilir, ancak çevrimiçi hesaplarınızı olabildiğince güvenli tuttuğunuzdan emin olmanız çok önemlidir. İşleri hızlandırmak için Google, şifrelerinden biri ihlal edildiğinde kullanıcıları otomatik olarak uyaran Chrome’da şifre izleme özelliği oluşturdu. Birkaç hafta önce, şirket bu özelliği Asistan aracılığıyla Android’e getirdi ve bugün itibarıyla akıllı telefonunuza yeni bir ek olarak onaylandı.

Android için Şifre Kontrolü artık Google’ın Mayıs ayı için Sistem Hizmetleri güncellemeleri arasında listeleniyor. Bugünün yama notlarına göre, bu araca erişmek için ilk olarak 23 Mayıs’ta yayınlanan Play Services v22.18’i çalıştırıyor olmanız gerekiyor. Google, bunu kullanıcıların “kaydedilmiş kimlik bilgilerini güvenlik açıkları için kontrol etmelerinin ve çevrimiçi hijyeni iyileştirmek için eylemlerin bir listesini sağlamanın” bir yolu olarak tanımlıyor.

Uygulamada, tıpkı bu ayın başlarında gördüğümüz gibi. Parolanın ihlal edildiği tespit edilen bir siteyi ziyaret ederseniz, Asistan kimlik bilgilerinizi otomatik olarak daha güvenli bir şeyle değiştirmenizi ister. Çalıştığında kullanışlı bir araçtır – her site desteklenmez – ve mobil web’de gezinme alışkanlıklarınızı masaüstünüzdekiler kadar sağlıklı hale getirmeye yardımcı olmalıdır. Üçüncü taraf parola yöneticilerine güvenen kullanıcıların, oturum açma bilgilerini her yerde güncellediklerinden emin olmaları gerekir; yanlışlıkla kendinizi banka hesabınızdan kilitlemek istemezsiniz.

Google’ın Sistem Hizmetleri değişiklik günlüğüne yapılan bu güncelleme, dosyaların cihazlarınız arasında nasıl taşındığını kolaylaştıran Yakın Paylaşımda yapılan değişikliklerin ardından gelen bir başka ay ortası düzenlemesidir.

-- Reklam --

6G Teknolojisi Avrupa’ya Geçti – Uygulamalar Hızlanıyor!

İletişim teknolojileri tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Bunun son örneği de yavaş yavaş yaygınlaşan 5G teknolojisi. Ancak uygulanabilirlik açısından bu ilerleme beklenen hızda...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz