Ana SayfaİpucuGoogle Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Chrome'a yeni gelen Karanlık Mod özelliği nasıl yapılır? Resimli bir anlatım düzenledik...

-

Google Chrome karanlık tema ya da Google Chrome karanlık mod, her iki deyimde de uzun süredir beklenilen özellik, artık Chrome 74 sürümüyle artık internet tarayıcımızda.

Google, bir yıldan fazla bir süredir uygulamalarında karanlık temalar kullanıyor. Sonunda, Windows için Chrome 74 karanlık tema desteği ile güncellendi. Chrome nasıl güncellenir? diye düşünüyorsanız, tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan Üç nokta menüsünde> Yardım> Google Chrome Hakkında>Güncellemeler yolunu takip edin.

Yeni gelen karanlık mod sayesinde tarayıcının görünümünü Pencerenin Renk ayarlarından değiştirebileceksiniz. Yeni güncelleme ile sekmeler, URL çubuğu, açılır menü ve Yeni Sekme sayfası dahil olmak üzere hemen hemen tüm Chrome öğeleri karanlık bir arayüze dönüşüyor.

Chrome Karanlık Modu Açma Aşaması

Yukarıda belirtildiği gibi, ilk önce Chrome’u sürüm 74’e güncellediğinizden emin olmanız gerekiyor. Benim bilgisayarda ilk başta takılı kaldı, çerezleri silerek tekrar deneyin.  Buradan, Başlat‘a tıklayın. Metin alanına “Renk ayarları” yazın. Listenizin üstünde görünen seçeneğe tıklayın.

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Açılan ekranda, “Varsayılan uygulama modunuzu seçin” bölümüne ulaşana kadar menüyü aşağı kaydırın. Burada Açık ve Koyu arasında geçiş yapabilirsiniz. Koyu seçeneğine tıkladığınızda karanlık modu anında Windows, Chrome ve temayı destekleyen diğer uygulamalarda kullanamaya başlayabilirsiniz.

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Chrome temasına sahipseniz, karanlık modun bilgisayarınızda biraz komik görünebileceği akılda tutulması gereken bir şey.

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Karanlık temayı doğru şekilde yansıtmayan öğeler olabilir. Garip tasarıma katlanmak, geliştiricinin temayı güncellemesini beklemek veya varsayılan Chrome’a ​​geri dönmek zorundasınız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here