Ana SayfaİpucuGoogle Inbox nedir? Nasıl kullanılır? Nasıl davetiye alınır?

Google Inbox nedir? Nasıl kullanılır? Nasıl davetiye alınır?

-

Google Inbox: Sizin için çalışan gelen kutusu

Google tarafından geliştirilmekte olan yeni servislerden bir tanesi diyebileceğimiz Google Inbox’u bu yazımızda sizler için konu edindik. Bir çok kişi Google Inbox’un ne işe yaradığını, işlevlerini ve nasıl kullanacağına dair bilgileri bilmemekte ki yazımızdaki asıl amaç kullanıcıları bu yönde aydınlatmak olacak diyebiliriz. Google Inbox servisi, Android, iOS ve web tabanlı olarak kullanılabilen bir mail servisi olarak hizmete girmiş durumda.

Google Inbox Nedir?

google-inbox


Google Inbox, kullanıcılar için kullanıma henüz tam olarak açılmamış bir mail servisidir. Google tarafından geliştirilen bu serviste sadece mailler değil, hatırlatmalar, notlar, fotoğraflar bulundurulabilir.

Google Gmail, bundan 8-9 yıl önce kullanıma girdiğinde davetiye sistemi ile üye alımı yapmaktaydı, Google, yeni servisi olan Inbox için de aynı şekilde davetiye yöntemi ile açılışı yapmış durumda, Inbox uygulamasını kullanmak için bir davetiyeye ihtiyacınız oluyor. Google Inbox, temel olarak Gmail mantığına sahip olsa da Inbox üzerinden bir çok işinizi halletmek mümkün, üstelik çok daha kolay ve kategorize bir kullanımı var diyebiliriz.

Google Inbox’da, gelen tüm mailleriniz kategorilere ayrılarak görünmesi gerektiği yerde gözüküyor, tanıtımlar, seyahatler, alışveriş, kişisel gibi grupların yanı sıra kendi mail kutunuzu oluşturmak ta mümkün kılınmış durumda. Bunun yanı sıra sosyal medya mailleri de ayrı ayrı kategorilere bölünmüş. Google Hangouts dahil konuşmalarınızın hepsine Inbox üzerinden ulaşmak mümkün.

Google Inbox hakkında bu kadar bilgilendirme yeterli olmadıysa, Google tarafından hazırlanan Türkçe tanıtım sayfasına google.com/index sayfasından ulaşabilirsiniz.

Google Inbox davetiyesi nasıl alınır?

Başlangıçta da belirttiğimiz gibi Google’ın Inbox servisini kullanmak için bir davetiyeniz olması gerekiyor, eğer Inbox kullanan bir arkadaşınız varsa mail adresinize davet göndermesini isteyebilirsiniz. Fakat eğer Inbox kullanan hiç bir tanıdığınız yoksa, işiniz yine Google ekibine düşüyor, inbox@google.com mail adresine boş mail attığınız taktirde Google size bir davetiye gönderiyor.

davetiye

Tabi bu işlem o kadar hızlı bir şekilde gerçekleşmiyor, Google’ın davetiye göndermesi tam net olmasa da 10- 15 günü buluyor. Bu nedenle insanın hevesi kaçıyor diyebiliriz.

Eğer Inbox davetiyesine daha hızlı ulaşmak istiyorsanız, ilk olarak Google’a verilen adres üzerinden boş bir mail atın, daha sonra hiç bir arkadaşınızda Inbox davetiyesi bulunmuyorsa online forumlar üzerinden forum kullanıcılarından Google Inbox davetiyesi isteyebilirsiniz, çoğu zaman olmasa da karşınıza iyi niyetli biri çıkacaktır. Bu sayede hızlı bir şekilde Inbox kullanmaya başlayabilirsiniz.

geri-bildirim

Google Inbox şuanda Android ve iOS platformunda uygulaması ile yer almakta ve uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor. Davetiyeniz olmasa bile uygulamayı indirip davetiye beklemenizi tavsiye ederiz, Google tarafından sunulan bu servis oldukça güzel özelliklere ve işlevlere sahip, günlük hayatınızda kolaylıklar sağlayacağından emin olabilirsiniz. Özellikle internet ve sosyal medya ile ilgiliyseniz, veya iş konusunda daha başarılı işler çıkarmak istiyorsanız Inbox verim arttırıcı özelliklere sahip. Gelişmeler için takipte kalınız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here