Google Translate ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir!

internetde sık sık karşılaştığınız yasaklı siteler dikkatinizi çekmiştir. Yerel kurumlarca erişim engeli uygulanmış bu sitelere girmek için çeşitli proğramlar mevcut iken güvenlik konusunda garanti verilememekte. Şimdi sizlere bu sitelere Google Translate ile VPN ve DNS kullanmadan yasaklı sitelere nasıl girileceğini anlatıyoruz.

yasaklı site

internete sık sık girenlerin karşılaştığı bu can sıkıcı yasaklamalar karşısında, ülkemizde de bazı siteler hakkında mahkeme kararı ile sitelere erişim engeli uygulanmakta. Site yasaklamalarına ülkenin çıkarları ile ters düşen siteleri ve xxxx içerikleri siteler yanında siyasi amaçlı olarak yayın yapan siteler de bulunmakta. Hatta engelleme kararı veren mahkemeler, bazen çok enteresan kararlar da verebilmekte.

Bunla örnek olarak erişim paylaşma platformu olan Imgur hala ülkemizde engelli sitelerden biri. Imgur’a girmek için DNS kullanılması gerekiyor.

Ancak yasaklamanın kalkması için kullanılan başta Google DNS olmak üzere neredeyse tüm DNS’ler de geçtiğimiz kullanılamaz hale hetirildi ve güvenlik açısından pek sağlam olmadıkları anlaşıldı.Artık erişim engeli uygulanmış sitelere girmek için daha güvenli yol olan VPN tercih edilmeye başlandı desek yerinde olur.

Google Translate ile erişim engeli uygulanmış sitelere girebileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik hem DNS ve VPN kullanmadan! Şimdi sizlere, DNS ve VPN kullanmadan yasaklı sitelere nasıl girilir bunu anlatalım.

google-translate

Google Translate ile yasaklı sitelere nasıl girilir?

1. Adım: Google Translate Web sayfasını açın. Sayfaya ulaşmak için tıklayın.

2. Adım: Çeviri bölümüne gitmek istediğiniz sayfayı yapıştırın. Sayfanın http ile başlamasına dikkat edin. Örnek: “http://imgur.com”

3. Adım: Tercüme et tuşuna basın. Bu tuşa bastıktan sonra Google Translate yasaklı olan sitenin Türkçe’ye çevrilmiş halini kullanımınıza sunacak. Bu kadar kolay bir metod.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0