HarmonyOS 4.0, 60 milyon cihaza ulaştı!

Huawei, işletim sisteminin en son sürümü olan HarmonyOS 4.0’ı, 4 Ağustos’ta tanıttı. Yeni işletim sistemi, kullanıcı arayüzünde çeşitli değişikliklerin yanı sıra birçok özellik ve iyileştirme de getirdi.

Huawei, yeni yazılımı hızlı bir şekilde uygun cihazlara dağıtıyor. Bu ayın başlarında 10 milyon Huawei akıllı telefon ve tabletin halihazırda HarmonyOS 4.0’ı çalıştırdığını bildirmiştik. Ve bugün şirket, işletim sisteminin artık 60 milyondan fazla cihaza ulaştığını doğruladı.

Huawei, bugün 2023 Sonbahar Amiral Gemisi Ürün Lansmanı etkinliğinde Huawei akıllı telefonlarına ve tablet cihazlarına 60 milyon HarmonyOS 4 kurulumunun yapıldığını duyurdu. Şirket, her gün ortalama 1,2 milyon yeni kullanıcı eklediğini söyledi. Bu, yazılımın resmi duyurusunun üzerinden 2 aydan kısa bir süre geçtikten sonra gerçekleşti.

HarmonyOS 4.0, çeşitli zengin tema şablonları ve stilize düzen tasarımları da dahil olmak üzere birçok önemli değişiklikle birlikte geliyor. Uygulama simgelerinizin renklerini seçebilir ve favori emojinizi seçerek emoji duvar kağıtlarını ve ana ekranları ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca bildirimlerinizi bir araya toplayıp önem sırasına göre sıralayarak daha iyi yönetmenize olanak tanıyor. Aynı uygulamaya ilişkin bildirimler artık dinamik kartlar halinde toplanıyor, böylece her bildirim hakkında daha fazla bilgiyi açmanıza gerek kalmadan görebilirsiniz. HarmonyOS 4.0 ayrıca metin ve görselleri çift tıklayıp ardından uzun basarak seçerek tanımlamanıza da olanak tanıyyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0