Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei Nova 9 Serisi Çok Yakında Satışa Sunulacak

Huawei Nova 9 Serisi Çok Yakında Satışa Sunulacak

Mayıs ayında ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Nova 9'un, Mate 40E 5G telefonunda görülen Kirin 990E işlemciyi içerebileceğini iddia etmişti. Bununla birlikte, Nova 9 serisinin çip sıkıntısı sorunu nedeniyle 4G çiplerle güçlendirilebileceği de tahmin ediliyor. Başka bir deyişle, Nova 9 modelleri 5G bağlantısı için destekten yoksun olabilir.

-

Huawei, 2020’nin sonunda Nova 8 serisi akıllı telefonlarını duyurdu. Yeni gelen raporlara göre, şirketin Nova 9 serisi üzerinde çalışabileceğini iddia ediyor. Ayrıca Nova 9 serisinin Ağustos-Ekim ayları arasında piyasaya sürülebileceği tahmin ediliyor.

Nova 9 serisinin, teknik özellikler ve tasarım açısından Nova 8 serisine benzeyeceği tahmin ediliyor. Nova 8, üstte bir ana lens barındıran oval şekilli bir kamera modülü ile geldi ve onu diğer kameralar izledi.

Nova 9’un yaklaşmakta olan Huawei P50 serisi gibi çift kamera halkasına sahip olma olasılığı var. Üst halka ana lensi barındırabilirken, ikinci halka diğer lensleri ve bir LED flaşı barındırabilir.

Mayıs ayında ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Nova 9’un, Mate 40E 5G telefonunda görülen Kirin 990E işlemciyi içerebileceğini iddia etmişti. Bununla birlikte, Nova 9 serisinin çip sıkıntısı sorunu nedeniyle 4G çiplerle güçlendirilebileceği de tahmin ediliyor. Başka bir deyişle, Nova 9 modelleri 5G bağlantısı için destekten yoksun olabilir.

Nova 9 serisi dışında şirketin Huawei P50 serisi akıllı telefonlar üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Son raporlar, 5nm Kirin 9000 işlemciye sahip P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus’ın Temmuz veya Ağustos’ta piyasaya sürülebileceğini iddia etti. Yeni raporların önümüzdeki haftalarda Nova 9 serisi ve P50 serisi hakkında daha fazla bilgi vereceğini umuyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here