Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei, Telefon Geliştirmekte Son Derece Zorlanıyor!

Huawei, Telefon Geliştirmekte Son Derece Zorlanıyor!

Huawei Tüketici İş Grubu CEO'su Yu Chengdong, şirketin Huawei Mate 50 serisini üretirken karşılaştığı zorlukları tartışmak için kısa süre önce Çin medyasıyla bir araya geldi. Yu, tedarik zincirindeki büyük hatalar ve sınırlı çip tedariki nedeniyle üretim sürecinin zor olduğunu açıkladı.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Amiral gemisi bir akıllı telefon yapmak, yüksek çözünürlüklü ekranlar, gelişmiş kameralar, güçlü işlemciler ve son teknoloji yazılımlar dahil olmak üzere çok çeşitli bileşenler ve teknolojiler gerektiren zorlu ve karmaşık bir süreçtir. Bu bileşenler, çeşitli tedarikçilerden temin edilmeli ve son ürüne dikkatlice aktarılmalıdır.

Ek olarak, üretim süreci bile tamamen karmaşıktır ve her cihazın şirketin yüksek kalite standartlarını karşılamasını sağlamak için hassas kontrol gerektirir. Huawei kısa süre önce Mate 50 serisini üretirken karşılaştığı zorlukları ortaya çıkararak tüm üreticilerin amiral gemisi akıllı telefon yaratma konusunda karşılaştığı zorlukları vurguladı.

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong, şirketin Huawei Mate 50 serisini üretirken karşılaştığı zorlukları tartışmak için kısa süre önce Çin medyasıyla bir araya geldi. Yu, tedarik zincirindeki büyük hatalar ve sınırlı çip tedariki nedeniyle üretim sürecinin zor olduğunu açıkladı. Ekip, bu engellere rağmen amiral gemisini üretime sokmayı başardı.

Huawei Mate 50

Yu ayrıca şirketin karşı karşıya olduğu iç engellerden de bahsetti ve şirket içinden biri ona Mate 50’nin yüksek maliyet ve gerekli teknolojileri toplama konusundaki kısıtlamalar nedeniyle başarılı olmasının imkansız olduğunu söyledi. Ancak Yu, ürünü başarılı kılmaya kararlıydı.

Geçen yılki ABD kısıtlamalarından bu yana, şirket yalnızca 4G telefonları piyasaya sürmekle sınırlı kaldı ve Mate 50 serisi de bir istisna değil. Ancak Yu, Huawei’nin 4G performansını iyileştirdiğini ve WiFi 6 teknolojisinin 5G eksikliğinin bıraktığı boşluğu doldurmaya yardımcı olduğunu belirtti.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz