Ana SayfaİpucuInstagram Keşfet Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Keşfet Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Keşfet Sorunu için çözüm önerileri ve tüm yöntemleri listeledik.

-

Apple iPhone 14 Pro DxOmark kamera sonuçları açıklandı

Ünlü portal DxOMark nihayet yeni iPhone 14 Pro'da kendini ifade etti ve Apple serisinin yeni...

Sosyal medya uygulamaları içerisinde farklı yapısıyla öne çıkmayı başaran Instagram, son aylarda aldığı güncellemelerle beraber bir dizi yeni özellik kazandı. Uygulamanın geçtiğimiz senelerde gelen bir güncelleme sonrasında kazandığı yeni özelliklerden birisi de keşfet bölümü olmuştu.

Kullanıcıların ilgi alanlarına göre farklı hesaplar keşfetmesi ve uygulama içi etkileşimin artmasını sağlayan keşfet bölümü, çok kısa bir süre içerisinde beklenmedik bir şekilde ilgi de görmeyi başarmıştı.

Her ne kadar sevilen ve çok sık kullanılan bir bölüm olsa da bu bölümde de yaşanan bazı sorunlar yok değil. Instagram Keşfet Sorunları içerisinde en sık karşılaşılan sorunda akışın yenilenmemesi sorunu. Peki, Instagram Keşfet Sorunu nasıl çözülür?

Instagram Keşfet Sorunu için Bağlantıları Kontrol Edin

Instagram Keşfet Sorunu çözümü için ilk yapacağınız şey bağlantılarınızı kontrol etmek olacaktır. Eğer bağlantınızda sorun varsa ya da bağlantınız güçlü değilse akışın yenilenmemesi ve keşfet bölümünün boş kalması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabiliyor.

instagram Kesfet Sorunu

Bu nedenle ilk deneyeceğiniz işlem bağlantılarınızı kontrol etmek olacaktır. Hücresel veri bağlantınızda bir sorun olması durumuna karşın bu gibi bir bağlantı da WİFİ ağına girmeyi deneyin. Güçlü bir WİFİ bağlantısını kurduktan sonra Instagram Keşfet Sorunu için yeniden kontrol yapmanız gerekiyor.

Akış Düzenleme Sorununun Giderilmesi

Sağlam bir bağlantı kurulmasına karşın hala Instagram Keşfet Sorunu yaşıyorsanız, bu durumda da yapacağınız birkaç işlem daha var.

  • Instagram uygulamasına gelin ve uygulamadan tamamen çıkış yapın.
  • Tam anlamıyla uygulamadan çıkış yaptıktan sonra telefon menüsü üzerinden ayarlar sekmesine giriş yapın.
  • Ayar menüsüne gelip, buradan uygulamalar kısmına girmeniz gerekecek. Instagram uygulamasından seçim yapıp ön bellek silme işlemi yapın. Bu işlemin ardından verileri silmeniz gerekiyor.
  • Her iki işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
  • Telefonunuzu yeniden başlatmanızın ardından uygulamaya yeniden giriş yapın.
  • Instagram Keşfet Sorunu için bu yöntemle yapacağınız düzenlemeler yeterli olacaktır. Uygulamayı yeniden başlatmanızın ardından yine aynı sorunu yaşarsanız, son işlem olarak uygulamayı telefondan silmeniz gerekiyor.
  • Instagram’ın en güncel sürümünü tekrar yükleme işleminden sonra muhtemelen bir sorun kalmayacaktır.
-- Reklam --

BluTV Aboneliği Sadece 1 TL!

Günümüzün en popüler dizi ve film izleme platformlarından BluTV, Hepsiburada Premium ile beraber sadece 1 TL oldu. Pandemi sonrasında hem...

2 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.