Ana SayfaAkıllı TelefonApple Yepyeni Tasarım ve OLED Süper Retina Ekranı ile iPhone X'i Tanıttı!

Apple Yepyeni Tasarım ve OLED Süper Retina Ekranı ile iPhone X’i Tanıttı!

-

Apple son derece öngörülecek olan iPhone X‘i, çerçeveyi küçültmeden kenardan kenara ekran ve bir sürü yeni özellik ile tamamladı.

Çok sayıda sızıntı ve söylenti söz konusuysa, iPhone X veya iPhone 8 son bir yılda çok dikkat çekmeyi başardı ve artık çerçevesiz akıllı telefon nihayet Apple tarafından ilk defa Steve Jobs Theatre‘da ortaya çıktı.

iPhone X ile birlikte Apple, 10. nesil iPhone’u piyasaya sürdü ve son üç yıldır iPhone 6’yı geri dönüştürdükten sonra yeni bir tasarım ortaya çıkardı. iPhone X, büyük olasılıkla uzun süredir en büyük iPhone güncellemesi.

iphone x hdr display

Cihaz, inç başına 458 piksele çevrilen 2436×1125 çözünürlükle 5.8 inç OLED ekrana sahip. Bu, Apple’ın şimdiye kadarki pikseli en yoğun ekranı. Ekran, TrueTone renkleri, HDR Vision ve Dolby HDR‘ye sahip ve mükemmel bir izleme deneyimi yaşatıyor.

iphone x yüz tanıma

iPhone X’teki diğer bir büyük değişiklik yüz tanıma sistemi, TouchID yerine FaceID. FaceID, Apple Pay ve çeşitli üçüncü taraf uygulamaları ile çalışıyor. Apple, FaceID için bir TrueDepth fotoğraf makinesi eklemiş ve doğruluğundan övgüyle bahsediyor. Yüz tanıma teknolojisini kullanmak için kullanıcının kameraya dikkat etmesi gerekiyor. Şirket, sistemin maskeler veya görüntüler tarafından kandırılamayacağını vaat etti.

iphone x yüz tanıma 2

Tüm yüz görüntülerinin işlenmesi, iPhone’da bulunan güçlü A11 Biyonik sinir motoru kullanılarak yapılıyor. Hiçbir veri iPhone’da veya herhangi bir sunucuda saklanmıyor ve gerçek zamanlı olarak işleniyor.

iphone x animoji

Animoji, TrueDepth fotoğraf makinesini kullanan iPhone X ile tanıtılan bir diğer özellik. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sesli ve ön kameradan çekilmiş duygular içeren animasyonlu emoji oluşturabilirler. Biraz hileli gibi görünse de, teknoloji demoda gördüklerimizden kesinlikle daha ileri seviyede.

iphone x kamera

iPhone X‘deki kameralar, çift OIS ve gelişmiş ön kamera ile iPhone 8 Plus’a benziyor. iPhone X’de kullanıcılar, arka Kameranın kapasitesine benzer Portre Aydınlatma Selfilerini yakalayabilecekler.

iphone x kablosuz şarj

iPhone X, iPhone 7’den 2 saat daha fazla pil ömrüne sahip. Ayrıca, kablosuz Qi şarj teknolojiside desteklenmekte.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here