Ana SayfaİpucuiPhone 14 Pro: Always On Display Nasıl Özelleştirilir

iPhone 14 Pro: Always On Display Nasıl Özelleştirilir

-

Oppo Find N2 katlanabilir telefonu 15 Aralık’ta gelecek

Oppo'nun geleneksel olarak Aralık ayında Inno Day adlı bir etkinliği vardır. Şirketin tüm yeniliklerini ve...

Şu anda beta sürümünde olan iOS 16.2’de Apple, iPhone 14 sahiplerinin her zaman açık görüntüleme modunun belirli öğelerini özelleştirmesine izin veriyor. Nasıl yapıldığını öğrenmek için lütfen okumaya devam edin.

iPhone 14 Pro ve ‌‌iPhone 14 Pro‌‌ Max, ‌iPhone 14‌ serisinin geri kalanında bulunmayan bazı gelişmiş özelliklerle birlikte gelir. Bu özelliklerden biri, yenileme hızını 1 Hz’e kadar düşürebilen ve böylece pil ömrünü koruyan, güç açısından daha verimli bir OLED panel tarafından mümkün kılınan her zaman açık (always on display) özelliğidir.

‌iPhone 14 Pro‌ ilk olarak iOS 16 yüklü olarak piyasaya sürüldüğünde, her zaman açık ekran (always on display), tüm pencere öğelerinin ve bildirimlerin arkasında iPhone’un Kilit Ekranı duvar kağıdının soluk bir sürümünü gösteriyordu, ancak hiçbir özelleştirme seçeneği yoktu.

Bu, kullanılmayan bir ‌iPhone 14 Pro‌’ya, her zaman ekranda olan diğer cihazlara kıyasla standartlaştırılmış ancak benzersiz bir görünüm kazandırdı, ancak bazı kullanıcılar, daha incelikli veya örtülü bir görünüm için belirli öğeleri değiştirebilmeyi istedi.

Örneğin, bazı kullanıcılar, güvenlik nedeniyle her zaman ekranda etkinken bildirimlerini gizlemenin isteneceğini belirttiler. Diğer kullanıcılar, duvar kağıdının her zaman açık görüntüleme modunda gizlenmesini istedi, çünkü görünürlüğü, bir ‌iPhone‌’un ekran etkin değilken etkinmiş gibi görünmesine neden olarak endişe veya kafa karışıklığına neden olabilir.

Neyse ki, Apple kullanıcı geri bildirimlerini dinledi ve şu anda beta sürümünde olan iOS 16.2’de, kullanıcıların her zaman açık görüntüleme modundan bildirimleri ve Kilit Ekranı duvar kağıdını gizlemesine olanak tanıyan yeni özelleştirme seçenekleri ekledi. Aşağıdaki adımlar bunun nasıl yapıldığını gösterir.

  1. ‌iPhone‌ cihazınızda Ayarlar uygulamasını başlatın.
  2. Ekran ve Parlaklık’a dokunun.
  3. Always On Display’e dokunun.
  4. Duvar Kağıdını Göster’in yanındaki düğmeyi kapatın.
  5. Bildirimleri Göster’in yanındaki anahtarı kapatın.

Hepsi bu kadar. Kilitli ‌iPhone’unuzu bir sonraki bırakışınızda, her zaman açık ekranda saat ve tüm widget’lar gösterilir, ancak ayarlarınıza bağlı olarak duvar kağıdınız veya bildirimleriniz veya her ikisi de gizli kalır.

-- Reklam --

Squad’ın Solar City Arabası ABD’de de Satışa Çıkıyor!

Squad, Solar City arabasını ABD'de 6.250$'a piyasaya sürecek. Bu, Avrupa'da vaat ettiği rakamla aynı. Otomobil, Hollanda, Belçika, Fransa ve...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz