iPhone 15 Pro ve Pro Max 8 GB RAM ile geliyor

Lansman öncesi söylentilerden biri, en azından iPhone 15 Pro ve Pro Max modeli için RAM artışları olacağını öne sürüyordu. Güvenilir kaynak Aaron (@aaronp613) şimdi bunu Xcode’da bulunan dosyalardan doğrulayabildiğini söylüyor.

Hem iPhone 15 Pro hem de iPhone 15 Pro Max‘in, eşdeğer iPhone 14 modellerinde bulunan 6GB’tan daha da yükseğe çıkarak 8GB RAM’e sahip olduğunu buldu.

İki Pro modeli, A17 Pro çipine yükseltmenin bir parçası olarak RAM artışı ile de gelmiş oldu.

Bu, aynı anda çok sayıda uygulama açık olduğunda ve Safari’yi önemli sayıda sekme açıkken kullanırken performansa yardımcı olacaktır.

Temel model iPhone 15 ve iPhone 15 Plus‘ın her ikisi de 6GB’a sahip, bu da dört iPhone 14 modeliyle aynı.

Ortaya çıkmayan bir söylenti, en üst depolama katmanının 1TB’den 2TB’ye çıkarılacağı söylentisiydi. Bu, iPhone’larını ciddi fotoğrafçılık ve özellikle de videografi çalışmaları için kullananların ilgisini çekebilirdi. Söylentinin yarısı doğruydu, çünkü Pro modelleri için depolama katmanlarının nihayet 256GB’tan başlayacağı söyleniyordu ve bu doğru çıktı.

Ancak Apple’ın fotoğrafçılar ve videograflar için çok güzel bir sürprizi var: iPhone 15 artık bir Mac’e bağlı çekimi, fotoğrafların çekildikleri anda otomatik olarak yüksek hızda aktarılmasını ve videoların doğrudan harici bir SSD’ye kaydedilmesini destekliyor.

Stüdyo fotoğrafçılığında çok yaygın olarak kullanılan bağlantılı çekim, çekim sonunda fotoğraf aktarma ihtiyacını ortadan kaldırarak zaman kazandırmanın yanı sıra hem fotoğrafçının hem de müşterinin çekim sırasında fotoğrafları tam boyutlu bir ekranda görmesini sağlıyor.

Harici bir SSD’ye video çekimi şimdiye kadar sadece sinema kameralarında kullanılıyordu. Örneğin BlackMagic Pocket Cinema Camera 4K tarafından destekleniyor ve bazılarının rakip modeller yerine bunu tercih etmesinin popüler bir nedeni oldu. SSD’ye çekim, uygun fiyatlarla terabayt düzeyinde depolama alanına erişim sağlıyor ve yine çekim sonunda SSD’yi Mac’e takarak çekimden düzenlemeye geçişi hızlandırıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0