iPhone 7’de Home Tuşu Olacak

Şimdiden 2016 yılının en merak edilen telefonlarından biri olan iPhone 7’nin özellikleriyle ilgili bilgiler gelmeye başladı. Cihazda home tuşu olup olmayacağının cevabı ise yazımızda yer alıyor.

Apple’ın 2016 yılında tanıtması beklenen ve bir değişiklik olmaz ise adının iPhone 7 olacağı yeni iPhone modeli, henüz 2016’ya girilmemiş bile olsa adından en çok söz ettiren modeller arasında yerini aldı.

Apple, iPhone 7’ye nasıl yenilikler ve geliştirmeler ekleyeceği hem iPhone kullanıcıların hem de diğer akıllı telefon markalarını kullanan insanların merak ettikleri bir konu, birçok insan, yeni model iPhone 7 için gün saymaya başladı bile..

iPhone 7’de Home Tuşu Olacak

iPhone 7’den Beklentiler

iPhone 7 modeli hakkında en çok bahsedilen ve tartışmalara sebep olan kısım, tasarımdaki yenilikler oluyor. Apple şuana dek tasarım değişikliklerini hep iki yılda bir gerçekleştirdi. Firma önceden olduğu gibi bu sürece devam ederse tasarım değişikliğinin yaşanacağı model iPhone 7 olacak.

Home Tuşu

Son dönemde en çok bahsedilen ve örnek tasarımlarda vurgulanan değişiklik ise home tuşu bulunmayan bir iPhone modeli, Apple’ın bu tuşu bırakıp bırakamayacağına bir göz atalım.

Geniş Ekran ve iPhone 7

iPhone modelleri için artık bir standart haline gelen home tuşu, son dönemde parmak izi okuyucu teknolojisi ile birlikteliğe girmiş ve telefonların temel unsuru haline gelmişti.

Fakat söylentilerde sürekli yer alan home tuşunun artık yer almayacağı iddiası sağlam bir gelişme ile destekleniyor. Bu desteği sağlayan gelişme ise parmak izi okuma teknolojilerinin artık çok daha ince bir yapıya bürünmüş olmaları. Bunun anlamı da ilerleyen yıllarda parmak izi okuyucusu için ayrı bir tuş veya buton kullanımına gerek olmayacağı, durum böyle olduğu için tasarım örnekleri ve söylentilerde, iPhone 7’nin home tuşuna sahip olmayacağının belirtilmesine sebep oldu.

iPhone 7’de Home Tuşu Olacak

Home tuşu olacak diyenler ise, Apple’ın home tuşunu bir standart haline getirdiğini ve kullanıcıların telefonlardaki dokunmatik alan bir standart olsa da, kimi zamanlar telefonlarda bulunan fiziksel butonları kullanmanın gayet hoşnut edici olduğunu belirtiyorlar.

Bu düşünceye doğru demek oldukça mümkün, çünkü Apple home tuşundan taviz vermeden yoluna devam ediyor, parmak izininde butona eklenmiş olması telefonları gerçekten akıllı bir tasarım haline getiriyor.

Apple ve Home Tuşu

Apple cephesinden bekleneceği gibi konu hakkında en ufak bir bilgi verilmiyor. Bu gidişata bakıldığında 2016 yılının ortalarına dek, iPhone 7 hakkında söylentiler hız kesmeden ortaya çıkmaya devam edecek.

Ancak iPhone 7’nin home tuşu konusunda belirtilmesi gereken bir nokta var ki Apple, çok büyük bir ihtimalle home tuşunu, iPhone 7’de bulunduracaktır. Buradan da bir dahaki tasarım değişikliğinin 2018’de olduğunu varsayarak, home tuşu olmayan bir iPhone’u en erken 2018’de göreceğiz demek oluyor.

iPhone 7 Su Geçirmez Olacak

iPhone 7 Konsepti

iPhone 7 ne zaman çıkacak ?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0