iPhone 8 ile Beklenen Özellik Gelecek!

Apple, iPhone 8 modeliyle uzun süredir beklenen kablosuz şarj özelliğini kullanıma sunabilir. Diğer kablosuz şarjların aksine iPhone 8’de farklı bir deneyim olabilir.

Apple, önümüzdeki sene ilk iPhone modelinin üzerinden geçen onuncu yılının kutlamasını yapacak. Bu yüzden şirketin S modelini atlayarak direkt iPhone 8 tanıtması bekleniyor. Apple’ın onun yılı anısına yeni iPhone modelinde gerek tasarım gerekse teknik özellik açısından önemli yenilikler getireceği söyleniyor.

Bu özelliklerden biri de kablosuz şarj olabilir. Daha önce iPhone üretim fabrikası Foxconn’un kablosuz şarj modülleri üzerine çalışma yaptığı haberleri duyulmuştu. Şimdi gelen yeni bir rapor Apple’ın iPhone 8’de kablosuz şarj özelliğini aktif edeceğini söylüyor.

Bu kablosuz şarj, bir duvar prizine ve iPhone’a gömülü bir alıcıya takılı bir verici ile 15ft mesafeden iPhone’u şarj etmenize olanak tanıyacak. Geleneksel kablosuz şarj yöntemlerinde telefonu şarj istasyonuna yerleştirmek gerekiyor ancak Apple, kablosuz şarj deneyimini gerçek anlamıyla bizlere yaşatacak gibi duruyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0