iPhone 8 ne zaman çıkacak? iPhone 8 özellikleri ve fiyatı!

iPhone 8 çıkış tarihi ve özellikleri hakkında dedikodular ve bazı detaylar sızmaya başladı! Apple’ın akıllı telefon serileri birçok kullanıcı için artık tutku haline gelmeye başladı. Öyle ki yeni bir iPhone serisinin satışa çıkmasıyla beraber Apple Store önlerinde hemen her seferinde uzun kuyruklar oluşuyor. Yeni modelin özellikleri, satış fiyatı ne olursa olsun yaşanan durum değişmiyor. Nitekim kısa süre önce piyasaya sürülen bir diğer model olan iPhone 7 içinde benzeri manzaralar yaşanmıştı.

Üstelik serinin 7.telefonunun pek fazla değişiklik barındırmamasıyla satış rakamlarının bir hayli düşük kalacağı düşüncesi rağmen böyle bir durum ortaya çıkmıştı. Şimdilerde ise Apple dünya genelinde bu kadar ilgi gören telefonun yeni serisi iPhone 8 akıllı telefonlarını piyasaya çıkarmak için çalışmalara başladı.

iPhone 8 serisinin hem bir önceki seride yer almayan özellikleri barındıracağı hem de modelin Apple’ın iPhone serisinin 10. Yılına özel bir model olması yeni akıllı telefon serisi için Apple kullanıcılarının da büyük beklentiler içerisine girmesine neden oldu. Peki, Apple’ın en başarılı akıllı telefon modeli olacağı düşünülen telefonun özellikleri neler? iPhone 8 için ne gibi yenilikler kullanıcıları bekliyor? Şimdiye kadar belli olan detaylara bakalım.

iPhone 8 Özellikleri Neler Olacak? Tahmini Fiyat Aralığı Ne?

iPhone 8 Fiyatı

Apple hemen her yeni iPhone modelinde fiyat aralığını biraz daha yükseltiyor. iPhone 7 içinde benzeri bir durum yaşanmıştı. Nitekim iPhone 8 modeli içinde Apple’ın bir miktar fiyat yükseltmesi bekleniyor. Bu noktada tahmin edilen fiyat aralığı ise 3.000 – 4.000 TL arasında.

iPhone-8

iPhone 8 Çift Kamera Sistemi (3d kamera)

Gelelim telefon için beklenen özelliklere. Henüz Apple yeni model için resmi bir tanıtım ya da resmi bir açıklama olmadığı için tahmin edilen ilk özelliklerin Apple’a yakın kaynaklar tarafından yeni model için beklenen özellikler olarak açıklanan özellikler olduğunu da açıklayalım. Bu noktada iPhone 8 için açıklanan ilk özelliğin kamera konusunda olduğunu da belirtelim.

iPhone 7 Plus modelinde olduğu gibi çift kamera ile beraber geleceği düşünülen telefonun çift kamera sistemi ise biraz daha geliştirilecek. iPhone 7 Plus modelinde yer alan görüntü sabitleyicisi teknolojisi yeni iPhone modeli telefonlarda her iki kamerada da yer alacak. Ekstra olarak Apple’ın 3D kamera teknolojisi üzerinde de çalıştığını belirtelim. 3D görüntü çekebilen kameralarla da karşılaşabiliriz.

iPhone-8-çift-kamera

iPhone 8 OLED Ekran Sistemi

Telefonun özellikleri hakkında yapılan bir diğer açıklamaya göre iPhone 8 üzerinde yer alan ekran teknolojisi de değiştirilecek. İddialara göre LCD ekran kullanan markanın 5.2 inç ekrana sahip olan OLED ekranlara geçiş yapacağı düşünülüyor.

Böylelikle görüntü ve çözünürlük desteği konusunda da çok daha yüksek çözümler sunulacağı düşünülüyor. Hemen belirtelim 10.yıla özel seri için OLED ekran iddiasının yer aldığı model tek seçenekte olmayacak. İddialara göre bunun dışında yine LCD teknolojisine sahip olan 4,7 inç ve 5.0 inç modellerde piyasaya sürülecek. Yani ekran konusunda 3 farklı model bizi karşılayacak.

iPhone-8

iPhone 8 Kasa Tasarımı Değişecek

Bir önceki model olarak dikkat çeken iPhone 7 üzerinde genel olarak Apple kasa değişimi yapmama kararı almamıştı. Bu kararı ile bir hayli eleştiri alan Apple’ın yeni seri iPhone 8 modellerinde ise kasa konusunda değişikliklere gideceği düşünülüyor.

İddialara göre model bu kez cam kasa ile beraber gelebilir. Tamamen tasarımın değişmesine neden olacağı düşünülen cam kasa iddiasından sonrada çerçevesiz tasarım iddialarının da gündemde olan bir diğer iddia olduğunu da belirtelim. Yeni seride tasarım konusunda da bu şekilde bir değişime gidileceği kesin.

iPhone-8

iPhone 8 Çıkış Tarihi

Tüm bu özelliklerle beraber Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için beklenen çıkış tarihinin ise 2017 yılının son ayları. Tabi Apple’ın bu tarihlerde de yine değişiklik yapabileceğini de hatırlatalım.

Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için konuşulan diğer detaylar hakkında bilgi almak istiyorsanız daha önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

iPhone 8 hakkında sizlerin de düşüncelerini alabilirsek en azından tüm kullanıcılarımız için fikir birliği olur. Aşağıdaki yorum alanını kullanarak lütfen düşüncelerinizi ve sormak istediğiniz her şeyi yazın. Son olarak bu başlık altında tüm iPhone 8 ile ilgili haberleri, görüntüleri paylaşacağımızı da aktarmak isteriz. Bu yazıyı lütfen notlarınıza ekleyin!

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0