Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 8 Plus Tanıtıldı! İşte Özellikleri

iPhone 8 Plus Tanıtıldı! İşte Özellikleri

-

Aylardır beklenen ve türlü sızıntılara maruz kalan yeni iPhone modelleri, nihayet tanıtılıyor. Saat 20:00’da Steve Jobs Theater’da başlayan Apple Etkinliği, yeni iPhone’lar hakkındaki tüm soru işaretlerini yanıtladı. Şüphesiz, iPhone 8 Plus da gecenin yıldızlarından bir tanesi. İşte karşınızda iPhone 8 Plus’ın özelliklerifiyatı ve çıkış tarihi!

Apple etkinliğinden önce çıkan bütün sızıntılar, Apple’ın yıl dönümü modelini işaret ediyordu, ancak diğer iki iPhone modelinin ne olacağı hala netlik kazanmamıştı. Lansmandan sadece birkaç gün önce sızdırılan iOS 11’in Golden Master sürümü, diğer iki cihazın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olduğu göstermişti.

Gün içerisinde de benzer durumu aktarmıştık. Bugün tanıtılacak tüm ürünlerin listesi sızdırılmıştı ve etkinlik başlamadan hangi ürünlerin hangi isimle çıkacağını biliyorduk.

iPhone 8 Plus Özellikleri:

Yapımı 5 milyar dolara mal olan Apple Park, ilk halka açık etkinliğini gerçekleştirdi. Steve Jobs Theater’da düzenlenen görkemli törende iPhone X ile birlikte isimleri son ana kadar gizemi koruyan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus da tanıtıldı. iPhone 3GS’ten beri ilk defa S serisini atlayan Apple, kendi adına bir ilki gerçekleştirdi.

Tasarım açısından iPhone 7 Plus’a oldukça benzeyen iPhone 8 Plus’ta yine LED ekran tercih edilmiş. 10’uncu yıl modeli iPhone X’in OLED ekran paneli, tanıtılan diğer iki cihazın yanında oldukça etkileyici durduğunu söylememiz gerekiyor.

Bununla birlikte he ne kadar ismi farklı olsa da, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus bir ‘S’ güncellemesi. ‘S’ güncellemeleri daha iyi performans ve kamera performansı demek oluyor. Ufak dokunuşlarla iPhone 8 Plus’ın güçlendirildiğini belirtebiliriz. 3GB RAM’e sahip olan iPhone 8 Plus, saniyede 60 kare 4K video kaydı yapabiliyor. Ayrıca saniyede 240 kare 1080p video kaydı da artık mümkün.

Cihazın 12 megapiksellik ön kamerası ise saniyede 30 kare 1080p video kaydına izin veriyor. Görüntü sabitleyici özelliğine sahip iPhone 8 Plus kamerası, düşük ışıkta çok daha iyi bir odaklama sunuyor. iPhone 8 Plus gücünü; ikisi performans, dördü ise düşük enerji tüketimli 4+2 A11 Fusion işlemcisinden alıyor. Bir önceki işlemciye göre yüzde 70 oranında daha iyi performans sergileyen 64-bit A11 Fusion, iPhone 8 Plus’ın gücünü gözle görülür oranda arttırmış. Artırılmış gerçeklik ile gelen iPhone 8 Plus, kullanıcılara farklı bir deneyim sunacaktır.

Hızlı ve kablosuz şarj özelliğine kavuşan iPhone 8 Plus, bir önceki modele göre daha sağlam batarya performansı vaat ediyor.

iPhone 8 Plus Fiyatı

64GB ve 256GB depolama seçenekleriyle gelen iPhone 8 Plus’un ABD fiyatı 799 dolar olarak açıklanırken, Türkiye fiyatı ise henüz netlik kazanmadı.

iPhone 8 Plus Çıkış Tarihi

iPhone 8 Plus’ın çıkış tarihi 19 Eylül olarak açıklandı. Tabii, Amerika’da yaşıyorsanız 15 Eylül olarak açıklanan ön sipariş seçeneğini kullanabilirsiniz. iPhone 8 Plus’ın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz netleşmezken, 2-3 hafta içinde Türkiye pazarına da giriş yapmasını bekliyoruz.

iPhone 8 Plus Görselleri

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here