iPhone Kilitliyken Cevapsız Aramalara Geri Dönme özelliği nasıl devre dışı bırakılır

iOS’ta cevapsız aramalara doğrudan iPhone Kilit Ekranından geri dönmek mümkündür. Bu makale, bu özelliğe erişimi neden devre dışı bırakmak isteyebileceğinizi ve bu konuda nasıl ilerleyeceğinizi açıklamaktadır.

Apple‘ın mobil işletim sisteminin ilk sürümlerinde, bir kullanıcının ‌‌iPhone‌‌ Kilit Ekranında erişebildiği tek şey saat, tarih, tüm bildirimler ve kamera ve el feneri işlevleriydi. Cevapsız bir aramaya geri dönmek gibi başka bir şey yapmak için önce ‌‌iPhone‌‌ kilidini açmanız gerekiyordu.

Bu günlerde iOS, Kilit Ekranından cevapsız aramaları geri gönderme yeteneği dahil çeşitli ek özelliklere isteğe bağlı erişim sağlar. Peki ya ‌iPhone‌’u gözetimsiz bıraktığınızda cevapsız arama bildirimlerinin görünmesini istemiyorsanız? Neyse ki, Cevapsız Aramalara Geri Dön özelliğini aşağıdaki şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

  1. ‌iPhone‌ cihazınızın kilidini açın ve Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Aşağı kaydırın ve Face ID ve Parola‘ya (veya Touch ID ve Parola) dokunun.
  3. İstendiğinde parolanızı girin.
  4. Aşağı kaydırın ve “Kilitliyken Erişime İzin Ver”in altında, Cevapsız Aramalara Geri Dön‘ün yanındaki düğmeyi kapatın.

Cevapsız Aramalara Geri Dön özelliği anında geçerli olacak şekilde devre dışı bırakılacak ve artık Kilit Ekranında kullanılamayacak, bu da size ek düzeyde gizlilik ve güvenlik sağlayacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0