Ana SayfaİpucuiPhone Kilitliyken Cevapsız Aramalara Geri Dönme özelliği nasıl devre dışı bırakılır

iPhone Kilitliyken Cevapsız Aramalara Geri Dönme özelliği nasıl devre dışı bırakılır

-

Tangra LH1, Tesla Semi’ye Meydan Okumaya Geliyor!

Terraline tamamen yeni bir şirket olmayabilir, daha önce Solo Gelişmiş Araç Teknolojileri olarak biliniyordu. Şirket,...

iOS’ta cevapsız aramalara doğrudan iPhone Kilit Ekranından geri dönmek mümkündür. Bu makale, bu özelliğe erişimi neden devre dışı bırakmak isteyebileceğinizi ve bu konuda nasıl ilerleyeceğinizi açıklamaktadır.

Apple‘ın mobil işletim sisteminin ilk sürümlerinde, bir kullanıcının ‌‌iPhone‌‌ Kilit Ekranında erişebildiği tek şey saat, tarih, tüm bildirimler ve kamera ve el feneri işlevleriydi. Cevapsız bir aramaya geri dönmek gibi başka bir şey yapmak için önce ‌‌iPhone‌‌ kilidini açmanız gerekiyordu.

Bu günlerde iOS, Kilit Ekranından cevapsız aramaları geri gönderme yeteneği dahil çeşitli ek özelliklere isteğe bağlı erişim sağlar. Peki ya ‌iPhone‌’u gözetimsiz bıraktığınızda cevapsız arama bildirimlerinin görünmesini istemiyorsanız? Neyse ki, Cevapsız Aramalara Geri Dön özelliğini aşağıdaki şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

  1. ‌iPhone‌ cihazınızın kilidini açın ve Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Aşağı kaydırın ve Face ID ve Parola‘ya (veya Touch ID ve Parola) dokunun.
  3. İstendiğinde parolanızı girin.
  4. Aşağı kaydırın ve “Kilitliyken Erişime İzin Ver”in altında, Cevapsız Aramalara Geri Dön‘ün yanındaki düğmeyi kapatın.

Cevapsız Aramalara Geri Dön özelliği anında geçerli olacak şekilde devre dışı bırakılacak ve artık Kilit Ekranında kullanılamayacak, bu da size ek düzeyde gizlilik ve güvenlik sağlayacaktır.

-- Reklam --

WhatsApp Muadili Uygulamalar 2023

Mesajlaşma uygulamalarının pandemi sırasında her zamankinden daha önemli olduğu kanıtlandı, bu nedenle onlardan vazgeçmek artık söz konusu değil. İster...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz