Ana SayfaİpucuiPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

-

Tangra LH1, Tesla Semi’ye Meydan Okumaya Geliyor!

Terraline tamamen yeni bir şirket olmayabilir, daha önce Solo Gelişmiş Araç Teknolojileri olarak biliniyordu. Şirket,...

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone’unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir seçenektir. Bu makale, “iPhone” piliniz belirli bir düzeye ulaştığında Düşük Güç Modunun otomatik olarak nasıl açılacağını gösterir.

Çoğu ‌iPhone‌ kullanıcısı, pil %20’ye ulaştığında iOS’un Düşük Güç Modu’nu açma istemini nasıl başlattığına aşina olacaktır. Düşük Güç Modu, herhangi bir zamanda Ayarlar -> Pil‘e gidip Düşük Güç Modu’nun yanındaki düğmeyi açarak manuel olarak da açılabilir.

Günün geç saatlerinde kendinizi sürekli olarak Düşük Güç Modu’nu açmak zorunda hissediyorsanız, neden piliniz belirli bir seviyeye geldiğinde otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlamıyorsunuz? Kısayollar (Kestirmeler) uygulamasındaki kişisel otomasyonları kullanarak tam da bunu yapabilirsiniz.

Düşük Güç Modunun ‌iPhone‌’unuzun performansını düşürdüğünü ve bazı arka plan etkinliklerini kestiğini unutmayın. Örneğin, postanın manuel olarak alınması gerekir, arka planda uygulama yenileme devre dışı bırakılır ve hareket ve parlaklık azaltılır.

Bu sınırlamalar size uygunsa, ‌iPhone‌ cihazınızdaki ayarı otomatikleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

‌iPhone‌ cihazınızda Kestirmeler uygulamasını açın.
Ekranın altındaki Otomasyon sekmesini seçin, ardından sağ üst köşedeki + düğmesine dokunun.
Kişisel Otomasyon Yarat‘a dokunun.
Aşağı kaydırın ve seçeneklerden Pil Düzeyi‘ni seçin.
Düşük Güç Modunun ne zaman etkinleştirilmesi gerektiğine ilişkin yüzde düzeyini ayarlamak için kaydırıcıyı sürükleyin (soru normalde pil %20’ye eşit olduğunda tetiklenir), ardından Sonraki‘ye dokunun.
İşlem Ekle‘ye dokunun.
“Düşük Güç Modu’nu Ayarla” ifadesini arayın ve sonuçlar arasından seçin, ardından Sonraki‘ye dokunun.
Otomasyonun arka planda çalışmasını sağlamak için Çalıştırmadan Önce Sor‘un yanındaki anahtarı kapatın ve ardından Bitti‘ye dokunun.

Kişisel otomasyonunuz artık otomasyon ekranında listelenmeli ve ‌iPhone‌’unuz Düşük Güç Modunu etkinleştirmek için seçtiğiniz eşiğe bir daha ulaştığında çalışmaya hazır olmalıdır.

-- Reklam --

WhatsApp Muadili Uygulamalar 2023

Mesajlaşma uygulamalarının pandemi sırasında her zamankinden daha önemli olduğu kanıtlandı, bu nedenle onlardan vazgeçmek artık söz konusu değil. İster...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz